|U15| A třída v Dobrovici

19.08.2023

1. A třída žáků U15 sk. B

FK Dobrovice x SK Kosmonosy "B"

Sezóna našich žáků začala prvním okresním derby v Dobrovici, kde se hrálo první hrané kolo A třídy.

sestava SKK: Hůlka (Bígl) - Hlaváček, Kučera, Slobodianiuk, Müller, Hlôška, Petříček, Sheiko, Hanvald, Lukáš, Cína, Ouzký, Grabiec, Doubek, Výtvar

trenér Krmenčík k utkání: Dneska jsme vstoupili s kluky do nové soutěže po postupu, který si kluci vybojovali v loňské sezóně. I proto bylo v dnešní základní sestavě velké množství hráčů, kteří si postup vybojovali. Do zápasu jsme nastoupili s pozitivním přístupem, který se nám povedlo držet až do závěrečného hvizdu. Soupeře jsme od prvních minut přehrávali. Dařila se nám kombinace na celém prostoru hřiště a v případě ztráty balónu jsme ho opět rychle získávali celkem dobrým pohybem po hřišti a podstupováním osobních soubojů. Během první půle jsme si vypracovali několik slibných šancí, ale nedařila se nám úplně ideálně předfinální a finální řešení. Proto jsme první půli vyhráli pouze jednobrankovým rozdílem, po gólu z pokutového kopu,. Výsledek jsme drželi také díky výbornému zákroku našeho brankáře, který předvedl ke konci poločasu, když se soupeř dostal k zahrání rohového kopu a tím i  do jediného nebezpečného zakončení v celém utkání. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu a podařilo se nám proměnit 2 z několika situací před brankou soupeře. V zápase se objevilo několik slibných řešení a kombinací, které po hráčích vyžadujeme. Obecně nemůžeme hráčům za dnešní výkon nic zásadního vytknout asi kromě řešení situací v poslední třetině hřiště. Pokud by se nám zde dařilo situace řešit lépe, mohl být rozdíl ve výsledku mnohem větší. 

 Jediným negativem je zranění Jendy G., kterému přejeme brzké uzdravení a návrat na hřiště.

 Klukům gratulujeme k zaslouženému vítězství a od pondělí se budeme dále připravovat, abychom si podobných zápasů užili co nejvíce.

 Díky rodičům za dopravu a podporu.