|U11| První měsíc, plný soutěžních zápasů, za námi

27.09.2022

 Září se nám chýlí ke konci a naši trenéři souhlasili s malým zhodnocením dosavadního průběhu sezóny 2022/23. 

 Položil jsem jim pár otázek, jejichž zodpovězení nám snad napoví, jak na tom náš tým je a na čem je ještě třeba nadále pracovat.

1) Máme za sebou první měsíc mistrovské sezóny 2022/23. Jste spokojeni?

Jaromír: Já jsem zatím spokojen s docházkou, která od léta vzrostla. Děti byly předtím pochopitelně na dovolených a různých táborech. Rozdělovací fázi OP máme za sebou a teď by měly být snad zápasy vyrovnanější. Doufám, že se brzy projeví zlepšení herních činností, způsobených vysokým počtem tréninků, a že se nám bude nadále dařit i výsledkově

Michal: Ano, jak zmiňuješ, v měsíci září se nám rozběhly už i zápasy a turnaje. Především chci ale vyzdvihnout docházku dětí, protože hned po konci prázdnin se nám počty dětí na tréninku ustálily a scházíme se opravdu v super počtech. Na klucích je vidět, že je fotbal baví, a že se chtějí stále něco nového přiučovat. Za další jsem rád, že hráči ročníku 2012, které už jsme měli s trenéry minulý rok, tak mezi sebe vzali jak nové hráče z okolních klubů, tak i mladší kluky ročníku 2013 a dokonce i jednoho z ročníku 2014. Jsem rád, že kluci se i díky společnému teambuildingu na konci srpna rychle seznámili a vytvořili super partu, která se chce bavit fotbalem. Takže s prvním kompletním měsícem, který bývá vždy dost seznamovací, spokojen jsem.

2) Letos jsme naše děti přihlásili do několika soutěží, dokážete už teď říct zda jsme udělali dobře a jak byste soutěže hodnotili?

Michal: Tuto sezonu jsme mimo OP, a pohár OFS přihlásili i krajský přebor starších přípravek a k tomu celonárodní soutěž Planeo Cup. Už teď mohu říct, že jsem velmi rád, že jsme to udělali. V obou přidaných soutěžích jsme narazili na velmi kvalitní týmy a odehráli s nimi vyrovnaná utkání, která přesně potřebujeme. V Planeu jsme se pak setkali třeba i s prvoligovými mančafty, které nemáme šanci běžně potkat: SK Slavia Praha nebo FK Jablonec. Takže pro kluky to byl určitě super zážitek a zkušenost.

Jaromír: Kromě dvou skupin okresních soutěží a poháru máme přihlášenou i krajskou soutěž jako takovou nadstavbu. Kluci mají možnost zahrát si vyrovnanější zápasy a také proti jiným soupeřům. Navíc pro nás je to další srovnání jak na tom naši kluci jsou a co my trenéři můžeme dělat lépe. Určitě to smysl má, kromě důvodů již zmíněných jsou to další kvalitní zápasy, což je pro kluky jenom dobře.

3) Co kádr? Výkonnost, přístup k tréninku?

Michal: Náš tým se skládá přesně z 29 registrovaných hráčů tady v Kosmo. Po odchodech dětí ročníku 2011 do mladších žáků nás, jak už jsem zmiňoval, doplnili kluci ročníku 2013 -14 z mladší přípravky. Plus pak trojice nově příchozích hráčů: Lucas (AKUMA MB), Jáchym (TJF Čechie Čejetice) a Matěj (TJ Sokol Kněžmost). Všichni hráči do týmu dobře zapadli a rychle pochopili od nás trenérů, že na tréninku se musí jezdit, makat a především poslouchat trenéry. Vůle a chuť se zlepšovat klukům v září určitě nechyběla, tak doufám, že i v dalších měsících bude stejná. Výkonnostně to pak kluci potvrdili v zápasech kde, pokud sledujete webové stránky zjistíte, že si jim dařilo a snaží se plnit pokyny od nás trenérů.

Jaromír: Jelikož máme kluky už nějakou dobu na starost, tak se snažíme fungovat jako tým. Kluci makají a u spousty z nich je vidět velký posun od začátku trénování v létě. Bohužel stále jsou tu tací, kteří by na tom přístupu mohli zapracovat.

4) Chtěli byste něco vzkázat rodičům?

Jaromír: Tak zaprvé děkuji, jak nám naší práci usnadňujete svou přizpůsobivostí a ochotou. Další věc, která se nesmí zanedbat je fandění a jsem velmi rád, když se na zápasech najdou vášniví rodiče, kteří děti povzbuzují, ty pak můžou podat lepší výkony.

Michal: Rodičům chci především poděkovat za komunikaci a potvrzování účasti na tréninky, která se oproti minulému roku výrazně zlepšila. A zároveň za to, že dětí vozí na tréninky i zápasy, a že se dětem snaží na zápasech fandit a vytvořit jim dobrou atmosféru. Ještě jednou díky.

5) Prozradíte nám na závěr na co se můžeme těšit dál?

Jaromír: Tento měsíc byl takový rozjezdový, s trenéry na zápasech v tréninku vidíme, kdo jak maká a společně s účastí nám to napovídá, kdo bude hrát více a kdo méně. A v blízké budoucnosti s Michalem plánujeme pokračovat v trenérském vzdělání, díky čemuž budeme moct dělat tréninky ještě efektivnější a zábavnější.

Michal: Měsíc září byl určitě nabitý, stihli jsme plno mistrovských utkání OP, úspěšné pohárové utkání, turnaje KP a Planeo cup. V měsíci říjnu nás čeká podobný program. Spousta tréninků doplněných o zápasy OP, poháru OFS a dva turnaje v KP U11.

Trenéři, děkuji za Váš čas na zodpovězení otázek a přeji, ať děti chodí na fotbal s radostí a celému našemu týmu, aby se dařilo minimálně tak dobře, jako doposud.