|U11| PlaneoCup II. předkolo - i porážky vedou k vítězství

26.09.2022

 Dnes se naše děti konečně dočkaly a po skvělých výkonech z minulých týdnů dostaly šanci porovnat své síly s vrstevníky z klubů FK Jablonec a SK Slavia Praha. 

 Nezapomínáme samozřejmě ani na ostatní soupeře v druhém předkole Planeo Cupu U11 (roč. 2012), kterými byly týmy libereckého Doubí, Turnova a fotbalisté z Varnsdorfu.

 Hodnocení výkonů tentokrát nechám zcela na trenérech a jen poznamenám, že naši kluci se ani jmen velkých klubů nezalekli a bojovali a makali, co to šlo. Že to tentokrát nevyšlo a nepodařilo se zvítězit v žádném z těžkých zápasů, nic neznamená. Děti z SK Kosmonosy se nemusí vůbec za nic stydět, ba naopak. Zanechaly výborný dojem, hrály svou hru po celou dobu turnaje a já věřím, že tato zkušenost je zase ve fotbalovém vývoji posune o stupínek nahoru.

 Děkuji i trenérům, že se ke všem, včetně soupeřů a rozhodčích chovají vždy fair play a učí naše děti i porážky přijmout s nadhledem.

v dnešním turnaji, pod vedením trenérů Kurce a Boxana, klub SKK reprezentovali: Svoboda, Švadlenka, Boubín, Žoček, Pastorek, Dobai, Čechlovský, Najman, Pešta, Bruntz

společné hodnocení trenérů:

 Na další kolo Planeo Cupu jsme se celí natěšení vydali opět minibusem poskytnutým naším klubem a to přímo ze školy. Cesta byla relativně rychlá, takže jsme do Turnova dorazili i s časovou rezervou. V kabině jsme si řekli důležité věci a potom, co jsme kluky pořádně namotivovali, tak jsme se vydali na rozcvičku.
FK Jablonec: Uvítací zápas byl s mládeží prvoligového klubu FK Jablonec. Ačkoliv zápas skončil 2:11, tak chceme všechny kluky obrovsky za celé utkání pochválit. Velkého týmu se nezalekli a snažili se s ním hrát rovnocenný kombinační fotbal. Nebýt slabší pasáže mezi 12-13 minutou, kdy soupeř proměnil prakticky vše na co sáhnul, stav zápasu by byl určitě vyrovnanější! I tak jsme odehráli vynikající zápas, ve kterém bylo krásně vidět, jak byli kluci namotivováni a jak jeden bojoval za druhého.
SK Slavia Praha: V druhém zápase nás čekala pražská Slavia. Pro naše hráče určitě obrovský zážitek zahrát si s takovým týmem. Ale stejně jako v prvním zápase se kluci velkého soupeře nezalekli a naopak podali ještě urputnější výkon než prvním zápase. Bojovali, makali co to šlo a byli nakonec odměněni i třemi vstřelenými brankami do sítě soupeře. Slavii jsme nakonec podlehli 3:8, ale je nutno podotknout, že jsme jí byli nejdůstojnějším soupeřem, jelikož zbytek zápasů vyhrála vždy s min. deseti vstřelenými góly. Před kluky oba trenéři smekáme, protože odehráli naprosto úžasný zápas.
FK Varnsdorf: Ve třetím zápase jsme narazili na tým FK Varnsdorf, který byl za nás trenéry asi nejslabším týmem celého turnaje. V tomto zápase se jak se říká "lámal" chleba, soupeř si nevytvořil žádné velké akce. Jeho taktika spočívala v tom, přehodit obránce a nějak to pak dotlačit do branky. Naopak my jsme navazovali kombinací na první dva zápasy, bohužel jsme se obrovským způsobem trápili v koncovce, takže jsme vstřelili za celý zápas pouhou jedinou branku a naopak náš soupeř vlastně z naprostého minima vytěžil maximum, kdy jsme si navíc dva góly dali prakticky sami. Zápas jsme nakonec s obrovskou smůlou prohráli 1:3, což je velká škoda, protože jsme po celý průběh utkání byli určitě daleko lepším a fotbalovějším týmem, ale asi nám chybělo trošku toho fotbalového štěstíčka. Toto byl pro nás asi zlomový moment celého turnaje.
TJ Sokol Doubí: Ve čtvrtém zápase s Doubím jsme opět nezačali moc dobře, byli jsme možná i frustrovaní z předchozího zápasu, který nám pořádně nevyšel a vlastně jsme se do ničeho nedostali. Najednou vázla kombinace a zbytečně jsme se dostávali do složitých situací. Energie taky bylo o poznání méně, zatímco kluci z Doubí energií hýřili, do všeho šli naplno, proto také vyhráli většinu soubojů a měli každý odražený míč. Ačkoliv to opět nebyl úplně fotbalový soupeř a jejich fotbal se spíše podobal okresnímu přeboru s taktikou: dlouhé nakopávané balóny a důraz v osobních soubojích, my jsme na to nedokázali zareagovat a zaslouženě jsme prohráli 0:2.
FK Turnov: Poslední zápas byl s Turnovem, se kterým jsme předminulý týden odehráli velmi dobré vyrovnané utkání. Zápas jsme sice rozehráli výborně, ale postupem času se zase vytrácela energie a přestalo se nám dařit. S trenérem nevíme, proč ty poslední zápasy kluci takhle nezvládli, jestli nám nesedla ta umělá tráva nebo vědění, že už se o nic nehraje. Každopádně nás velmi mrzí, že po výborných úvodních utkáních, jsme nezvládli ta "papírově lehčí". S Turnovem jsme si šancí opět moc nevytvořili, a tak i přes zodpovědné bránění jsme na soupeře nestačili a prohráli jsme tak 1:3.

 Jsme obrovsky rádi, že jsme měli šanci se takto obsazeného turnaje jako tým SK Kosmonosy zúčastnit! Už postup z prvního kola ukázal, že naše práce s dětmi dává smysl a kluci se snaží plnit přesně to, na čem v tréninku pracujeme! 

 Celkové dojmy z turnaje jsou takové rozpačité, protože po velmi slušně odehraných zápasech proti Slavii, Jablonci a Varnsdorfu, kde jsme v zápase s posledním zmiňovaným soupeřem opravdu smolně a nezaslouženě prohráli, tak jsme si nejspíše přenesli i frustraci do posledních dvou zápasů. V těch už nám začínala váznout kombinace a dostávali jsme se sami do naprosto složitých situací. 

 Každopádně určitě nelze upřít klukům za poslední dva zápasy snahu, ale už nám to prostě tzv. nelepilo jak v první třech zápasech, což je škoda, když jsme tak dobře zvládli hrát proti týmům jako Slavia nebo Jablonec. 

 Ještě jednou děkujeme klukům za reprezentaci klubu a taktéž doufáme, že si stejně jako my trenéři celý den i přes nulový bodový zisk užili a vezmou si z něj to dobré co jim přinesl.