|U11| I druhá parta, v druhém kole poháru uspěla

06.10.2022

Pohár OFS MB U11, II. kolo

SK Kosmonosy vs. FC Sporting MB

sestava SKK: Boubín, Motuz, Procházka, Svoboda, Pastorek, Žoček, Babák, Řezáč, Havlíček, Bruntz

Ve čtvrtek k nám na zápas druhého kola poháru přijel náš starý známý soupeř FC Sporting pod vedením zkušeného trenéra mládeže M. Bílka.

Hodnocení výkonu našich kluků nechám zcela na trenérovi. Já se tentokrát pověnuji soupeři. Musím totiž soupeři pogratulovat k tomu, co dnes předvedl. Od brankáře Denise, který pro náš tým byl jako vždy skoro nepřekonatelnou překážkou, až po posledního (prvního) hráče v poli kluci bojovali a makali. Myslím, že všichni diváci z řad rodičů obou týmů musejí uznat, že ty penalty, kterými dnešní zápas vyvrcholil prostě mohly skončit jakkoli a to sportovní štěstí se prostě dnes mohlo přiklonit pouze na jednu stranu, jelikož někdo vyhrát musel.

Velice děkuji za dnešní zápas, který přinesl vyrovnaný souboj a těším se na další vzájemné měření sil.

hodnocení trenéra Boxana:

Do dnešního zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a po několika chybách jsme na začátku prohrávali 0:3. Celkově byl první poločas velmi špatný, protože se nám vůbec nechtělo makat, nedali jsme si pořádnou nahrávku a každý se to snažil hrát na sebe, zatímco Sporting nás fotbalově přehrával.

Za stav 3:5 v polovině zápasu můžeme být ještě rádi, soupeř byl skoro ve všech ohledech lepším týmem, nás naopak několikrát podržel výborný Marťas (pokolikáté už) v brance.

V poločasové pauze jsme dali klukům jasně najevo, že takhle to nejde a druhá část zápasu byla úplně jiná. Přidali jsme na bojovnosti, začali si nahrávat a vytvářet si tak i mnohem více šancí a zápas se nám podařilo zremizovat.

Šlo se tedy do penalt, kde opět vynikl náš nebojácný brankář a po dlouhé napínavé sérii postupujeme nakonec i díky proměněné penaltě našeho gólmana.

Ačkoliv výkon dneska nebyl nejlepší, kluky chceme pochválit za otočení zápasu proti velmi dobrému soupeři.

Díky rodičům za podporu, kluci ji dnes opravdu potřebovali.