|U11| hodnocení mistrovské části podzimu 2022

15.11.2022

 V druhém listopadovém týdnu se nám uzavřela mistrovská část podzimu 2022.

 Trenéři, určitě toho máte tzv. dost ale přeci jen, není to škoda, že už končíme? Řekl bych, že děti měly tento podzim docela dost zajímavých výsledků a výkony, které předváděly na hřišti nebyly vůbec špatné.

MK: Ano, jak říkáš přeci jen po nějakých 2 měsících a 14 dnech budeme mít nyní pauzu bez mistrovských OP a pohárových utkání a bez turnajového KP U11. V součtu jsme odehráli opravdu velké množství zápasů či turnajů. Za 10 týdnů to bylo 20 mistrovských utkání, 5 pohárových utkání, 4 turnaje KP U11 a dva turnaje na Planeo Cupu, takže jsme toho stihli opravdu hodně. Mohli jsme tak sledovat, jak se děti posouvají. A zároveň bych neřekl, že končíme. Budeme mít teď daleko více času se vrhnout taky na aktivity s fotbalem spojené jako je např.: běhaní, koordinace, plavání, ale určitě si to zpestříme i nějakým fotbalem.

JB: Já si myslím, že toho bylo akorát. Kromě mistrovských zápasů, byly ještě zápasy pohárové a nespočet turnajů, ale přeci jen je i potřeba hodně trénovat, což se komplikovalo, jelikož se nám zápasy občas s tréninky překrývaly. Teď budeme mít možnost se vrátit v plném proudu k trénování jako před začátkem sezóny a zejména zlepšovat dovednosti dětí.

 Samozřejmě, že ne vždy se vše povede, ale troufnu si říct, že u všech dětí byla vidět velká snaha a dokonce i zlepšení výkonnosti, na čemž s nimi poctivě pracujete v tréninku.
JB: Snažíme se, abychom každého posunuli co nejdále, ale samozřejmě mezi hlavními faktory jsou docházka na tréninky a samotný zájem se snahou trénovat naplno. Takže často to není o nás trenérech, ale každý musí začít sám o sebe.

MK: Tak určitě, od toho trénujeme a hrajeme zápasy, abychom věděli, zda se kluci zlepšují. Je vidět, že když se děti snaží dělat co mají, tak se posouvají dopředu. Samozřejmě je fajn pracovat s partou dětí, které na tréninku pracují, makají a snaží se poslouchat, ale je pořád potřeba brát v potaz, že to jsou děti a nějaká ta sranda k fotbalu určitě patří. Ale posun je zde určitě vidět u spousty dětí a nejvíce pak u těch, kteří tréninků nachodili co nejvíce mohli a zároveň se nás snaží poslouchat, což je klíčové! Myslím, že posun kluci završili i krásnými posledními zápasy a to v Kněžmostu, nebo v Luštěnicích.

 Jak byste zhodnotili vaše rozhodnutí mít v okresních soutěžích dva týmy? Budete se tohoto rozdělení držet i v jarní části?

 MK: Já tohle rozhodnutí beru jako velmi pozitivní, protože dětí máme v Kosmo opravdu hodně. A snažíme se, aby děti hrály co možná nejvíce. Takže na jaře se tohoto rozhodnutí určitě držet budeme už jenom z toho důvodu, že děti v takovémto věku potřebují hrát opravdu co nejvíce.

JB: Dva přihlášené týmy jsou ideální, vzhledem k počtu dětí. Tímto způsobem mají všichni vysoký počet odehraných zápasů. Avšak spousta dětí má další kroužky a je to občas těžké skloubit i s fotbalem, tak se i snažíme být co nejspravedlivější v nominacích.

 Dobře a co v zimě? Dle mých informací si od vás děti (a vy od nich) odpočinou jen chvíli kolem Vánoc. Prozraďte něco ze zimních plánů? Budete zase jezdit do Prahy na turnaje? Nebo se snad chystá něco blíž?
JB: Nedokážu teď úplně říct, co bude v zimě, ale teď jsme začali trénovat na oválu, v hale, na umělé trávě a chodit do bazénu. To se bude různě měnit, ale slibuji, že dětem to uděláme co nejpestřejší a nejzábavnější a zároveň, aby byly neustále v pohybu. Také plánujeme dětem opět přihlásit halové turnaje a sem tam nějaký zájezd na zábavu, nebo třeba i zápas na UMT, ale to ještě není všechno dohodnuté, takže nebudu předbíhat.

MK: Plány na zimu už určitě máme. V prvé řadě budeme pilně celou zimu až na malou pauzičku trénovat, jak v hale tak na umělce v Boleslavi a v okolí Kosmonos, abychom byli dobře připraveni na jarní okresní soutěž a krajský přebor U11. Samozřejmě zase objedeme pár halových turnajů tady v nedaleké Bělé pod Bezdězem a už máme taktéž několik domluvených přípravných utkání na UMT jako např.: v Doubí, Jičíně, Turnově... Rodiče a děti se určitě opět mají na co těšit.

 Super, no tak to se tedy máme na co těšit. Je dobře a my vám za to samozřejmě děkujeme, že se našim dětem budete věnovat i v zimě a my od vás neslyšíme tu divnou větu: v zimě se fotbal nehraje.
 Díky za zhodnocení a uvidíme se všichni společně na zimní akcích.