| U19, U17 | Dorostencům končí zimní příprava, o víkendu začíná boj o záchranu

24.03.2022

Dorostu začne jarní část sezóny tento víkend. Hlavní trenér Jan Keszeg popsal, jak probíhala zima v dorostu.


Jak probíhala zimní příprava?

Zimní příprava probíhala v podstatě od konce podzimní soutěže. Trénovalo se skoro do půlky prosince v hale, kde jsme se zaměřili hlavně na sílu a rychlost. Kluci pak dostali individuální plán, aby byli dostatečně připraveni na samotnou zimní přípravu. Tu jsme od půlky ledna absolvovali 2x týdně na UMT a 1x na oválu. Většinu času jsme se zaměřovali na pohyb hráče bez míče, práce a první dotek s balonem. Samozřejmě nechybělo pro všechny neoblíbené běhaní. Klukům jsme to navíc zpestřili sobotním plaváním pod vedením trenéra Dragouna (velké díky). Odehrálo se i několik přípravných zápasů, které nám ukázali, jak si kluci vedou a kam se posouvají.

Jak jsi se zimní přípravou spokojený?

Spokojeny určitě jsem s možnostmi, které nám klub nabídnul ke kvalitní přípravě. Bohužel docházka některých hráčů dorostu nebyla ideální, a to nás trenéry hodně mrzí.

Proběhly v kádru starších a mladších dorostenců nějaké změny? Odchody, příchody?

Změny v kádru proběhly. Máme nově příchozí hráče, ale bohužel i jeden odchod. Z FKMB přišel Daniel Hradec, který se okamžitě zapojil do přípravy mužů SKK a dva hráče z Bělé - Tomáše Kubištu, Dominika Petrův. Odešel Jakub Hovorka, který se rozhodl skončit s fotbalem.

Jaké máš očekávání od jarní části sezóny? Jaké máte cíle?

Očekávaní máme velké a vzhledem k naší podzimní části sezóny je cil jasný, udržet se!!!

Kolik hráčů se po sezóně přesune do kategorie mužů? Mají šanci se prosadit v divizním A-týmu?

Po sezóně se posune do kategorie mužů pouze trojice hráčů - Mirek Bím, Michal Skalický a už zmiňovaný Daniel Hradec. Bohužel s nedostatkem starších hráčů bojujeme od začátku soutěže. Jestli mají šanci prosadit se, je jen na nich. Já věřím, že prosadit se v A-týmu by měl být pro každého jednoznačný sportovní cíl.