| A-tým | Zimní příprava byla úspěšná. Na zimním turnaji v Brandýse jsme vyhráli i poslední zápas. Konfrontace s B-týmem FKMB nás vrátila znovu na zem

02.03.2023

V posledním únorovém víkendu sehráli fotbalisté z Kosmonos dvě utkání. V sobotním klání porazili na umělé trávě v Brandýse nad Labem místní FK 5:0, čímž si zajistili prvenství v zimním turnaji. Nedělní zápas proti rezervě FK Mladá Boleslav už tak růžový nebyl. Po nadějné první půli, která skončila 1:2, se v té druhé roztrhl pytel s góly – bohužel většina z nich padla do sítě kosmonoského Kindla. Konečný výsledek generálky před startem jarní části sezóny zněl 2:9!

FKMB "B" - SK Kosmonosy 9:2 (2:1)

Branky: Vojta 4, Buryán 2, Vlček, User, Mašek – Pajer, vlastní

V neděli čekal na kosmonoské těžší kalibr – mladoboleslavské béčko hrající ČFL. Vstup do utkání hraném na městském stadionu v Mladé Boleslavi vyšel lépe hostům, kdy se nádherně z přímého kopu prosadil Pajer. První půle nabídla svižný a důrazný fotbal a nakonec i 3 góly. Skóre na poločasových 2:1 pro domácí otáčel Vojta, který nejprve dorážel Rulcovu střelu a poté zužitkoval Vlčkovu přihrávku. Druhý poločas už byl však zcela v režii boleslavských mladíků. Pěknými kombinacemi, kvalitním presinkem a správným řešením finální fáze šokovali hosty z Kosmonos. Nebohý Kindl musel tahat míč ze sítě hned sedmkrát! Jedinou světlou chvilkou pro kosmonoské byla druhá branka, kdy si odražený balón srazil domácí stoper do vlastní sítě. Mezi boleslavské střelce se zapsal i Lukáš Mašek, který tak vyhrál bratrovražedný souboj nad svým starším bratrem Michalem a porazil i svého otce, který kosmonoské mužstvo vede.

Sestava SK Kosmonosy: Šteiner (46. Kindl) – Podzimek (46. Salkanovič), Hrdlička, Hošťálek, Šimáček – Pivazi, Traore (65. Mulligan), Omerbegovič, Fabián (65. Král) – Mašek, Pajer

FK Brandýs nad Labem – SK Kosmonosy 0:5 (0:0)

Branky: Kořínek 3, Pajer 2

Sobotní sestava si mohla v případě výhry zajistit triumf v zimním turnaji hraném v průběhu ledna a února na umělé trávě v Brandýse. Z dosavadních 6 zápasů prohráli kosmonoští jediný, a to na začátku února s Nymburkem. Na týdenní testy dorazil z Bosny Salkanovič, který nastoupil v základní sestavě. Po zhruba 20 minutách hry byl ale vyloučen za oplácení. Sudí byl však schovívavý a i vzhledem k přípravnému období dovolil vstup na hřiště Maškovi. Pokračovalo se tedy dále 11 na 11. I přes náznaky šancí na obou stranách skončil první poločas bezbrankovou remízou. Oba trenéři poslali do druhé půle obměněnou sestavu, což se projevilo i na výsledku. O mezihru se sice více snažili hráči Brandýsa, ale jejich rozehrávka byla pomalá a plná nepřesností. Z toho těžili kosmonoští, kteří dokázali chyby trestat. Z několika nadějných přečíslení jich využili hned pět. Hattrickem se blýskl Kořínek a 2 branky přidal Pajer. A protože se domácí gólově neprosadili ani jednou, skončilo pro ně utkání debaklem 0:5.

Sestava SK Kosmonosy: Matěka (46. Hartych) – Kraus, Žižka, Brooks, Prokorát – Prieložný, Salkanovič (20. Mašek), Žďánský (46. Traore), Pivazi (46. Fabián) – Kořínek, Mulligan (46. Pajer)

SK Kosmonosy - SK Benátky nad Jizerou  1:1 (0:1)

Kosmonoští fotbalisté se v rámci zimní přípravy utkali již se třetím soupeřem z divize. Po vítězných zápasech s Turnovem a Čáslaví narazili na Benátky nad Jizerou. Utkání hrané první únorovou sobotu na umělé trávě u ZŠ Pastelka v Mladé Boleslavi skončilo plichtou 1:1, když každý z týmů vyhrál jeden z poločasů.

První dějství se hrálo ve slušném tempu, ale šancí bylo poskromnu. Míč na svých kopačkách drželi více hráči Kosmonos, ale k ohrožení Strakovy branky se dostávali spíše sporadicky. Benátečtí hrozili především ze své levé strany. Po centrech aktivního dua Yaroshenko - Komma však zakončení útočníků končila mimo Hartychovu svatyni. K vidění bylo plno osobních soubojů a faulů. Pro zranění museli hřiště opustit benátecký Zabilanský a kosmonoský Hrdlička. Od 30. minuty hosté vytáhli svůj presink a znepříjemňovali domácím rozehrávku. Ve 40. minutě využil jedné z chyb agilní Yaroshenko, získal míč a došel si až pro pokutový kop. Sám faulovaný hráč se štěstím procedil míč do branky a poslal hosty do poločasového vedení.

V poločase došlo k prostřídání na obou stranách a do tlaku se dostali kosmonoští. Po jednom z rohových kopů poslal míč do sítě Pajer, ale jeho radost uťala píšťalka sudího pro útočný faul. Tu si však užil chvíli poté, kdy dorazil vlastní střelu a překonal Dědka v benátecké brance. Ihned po rozehrávce se domácím naskytla šance odskočit do vedení. Exligový Fabiána však Dědek vychytal. Podobně dopadl i Král, který rovněž nechal vyniknout brankáře hostů. V závěru ještě krásně z dálky vystřelil Fabián, ale jeho dalekonosná střela orazítkovala pouze břevno benáteckého branaře., a tak zápas skončil remízou 1:1.

Sestava SK Kosmonosy: Hartych(Kindl) - Kubelka, Hošťálek (Žižka), Traoré, Hrdlička (Podzimek), Pivazi, Pajer, Mašek, Král, Fabián, Kořínek

SK Kosmonosy - Polaban Nymburk 2:4 (1:2)

Branky: Brooks, Boxan

Sestava SK Kosmonosy: Matěka - Sádlo, Kozma, Brooks, Hradec - Hutsalyuk, Kraus, Žďánský, Motyčka - Boxan, Stacha (Zeman, Strouhal, Šteiner, Husák, Zajíček, Maryška)

Konečná tabulka zimního turnaje v Brandýse nad Labem:

Tým                              Zápasy               Skóre         Body

1. SK Kosmonosy                      7                     24:9             18

2. TJ Spoje Praha                     7                     27:16            18

3. FK Brandýs n/L                     7                     17:17              11

4. FK Čáslav                              7                     21:13             10

5. SK Polaban Nymburk           7                     18:23             8

6. FK Admira B                          7                     15:18              7

7. FC Velim                                7                     14:21              5

8. FC Horky n/J                         7                     8:27               1