| 8. kolo | Série špatných výsledků prolomena. Doma jsme porazili Poříčany jasně 4:1

09.01.2022

SK Kosmonosy - SK Poříčany  4:1 (3:0)

Branky: 2x Horák, Fabián, Šulc

Sestava: Hartych - Kubelka, Žižka, Podzimek, Šimáček - Šulc (73. Skramuský), Maryška (64. Kohout) , Mašek, Král (68. Hrdlička) - Fabián (27. Marek), Horák

Report ze zápasu:

Takto chutná vítězství!

Fotbalisté kosmonoského A-týmu přivítali v sobotu na domácí půdě Poříčany. Od prvních minut měli naši hráči převahu a soupeře tlačili, což vyústilo v penaltovou situaci, kdy hostující hráč zahrál rukou. Penaltu proměnil ve velké pohodě s velkou chutí hrající Tomáš Fabián. Tentýž hráč pár vteřin po vstřeleném gólu předložil centr do vápna Horákovi, který se hlavou nemýlil a zvýšil na 2:0. Poté se hra vyrovnala, hosté začali být aktivnější, ale na gól to nestačilo, jelikož většina akcí končila už před vápnem, nebo skvěle zasáhl gólman Hartych. Už na 3:0 pro domácí zvýšil ve 40. minutě hlavou křídelník Šulc po nadýchaném centru parťáka Michala Šimáčka z levé strany. Do kabin se tak šlo za skvělého stavu 3:0 pro domácí.

Druhý poločas se nesl v duchu našich neproměněných šancí a zlepšené hry hostů, což přineslo faul beka Kubelky v pokutovém území. V 56. minutě se z penaltového puntíku nemýlil hostující Petr - 3:1. Když v 60. minutě přidal svou druhou trefu v zápase kanonýr Horák po rohovém kopu, stanovil tak konečný výsledek zápasu. Do konce utkání totiž gól i přes mnoho šancí nepadl. Naši hráči se tak mohli radovat z prvního vítězství v sezóně a dobře se naladit na příští týden, kdy jedou do Vysokého Mýta, které vládne tabulce.