| 14. kolo | Starší začali vítězně, mladším vstup do jara nevyšel

26.03.2022

FK Bohemia Poděbrady U19 - SKK U19 0:4 (0:3)

Hodnocení zápasu trenéra:

"Zápas v Poděbradech měl být pro nás odrazovým můstkem ke zlepšení naší situace v soutěži. Kluci do toho šli od začátku na plno a drželi se předem stanovené taktiky. Prvních patnáct minut to byla spíše opatrná hra. Hlavně neudělat chybu a nepustit soupeře k lacinému vedení. Kluci začátek zvládli a díky standardní situaci jsme se dostali v 15.minutě do vedení, kdy se hlavou prosadil Daniel Hradec. V tu chvíli bylo vidět že z nás spadla nervozita a ve zbytku zápasu jsme byli už jen silnější. Soupeř přečkal několik slibně vypadajících situací z toho minimálně dvě si říkali o gólové zakončení. V tu chvíli to vypadalo na jednogólové vedení v poločase. Nakonec to pro náš tým bylo veselejší a zápas jsme dokázali rozhodnout už v prvním poločase. Postaral se o to dvěma slepenými góly ve 40. a 43.minutě kapitán týmu Jára Boxan. Poločasová přestávka tak byla v naší kabině určitě veselejší. Do druhé půlky jsme chtěli jít se stejným zápalem a nasazením jako jsme hráli v té první. Hlavní cíl byl udržet prvotní tlak soupeře a počkat si na naší šanci. Přesně tak jak jsme si řekli o přestávce to ve druhé půlce zápasu vypadalo. My jsme se nikam nehnali, čekali jsme na chybu soupeře a i díky skvělému zákroku našeho gólmana jsme drželi čisté konto. Škoda jen neproměněných šancí z brejkových situací protože zápas mohl být mnohem dřív klidnější. Nakonec se nám podařilo ještě jednou skórovat a to opět po standardní situaci v 66 minutě kdy se prosadil Michal Skalický. V tu chvíli bylo o zápasu rozhodnuto a my se tak mohli na konci radovat z vítězství. Pro nás to byli důležité body ale pořád jen jeden malý krůček k záchraně!!

FK Bohemia Poděbrady U17 - SKK U17 2:1 (1:0)

"Mladší dorost se stejným soupeřem bohužel prohrál 1:2. Vzhledem k naší situaci s hráči a zapojením mladších ve starším dorostu je pro ně situace složitější. Někteří za ten den odehrají 130 minut a více když se k tomu sečtou různé bolístky a zranění z předchozího zápasu je těžké se na zápas dostatečně soustředit. V tu chvíli musí zabrat hlavně kluci kteří mají během zápasu staršího dorostu volno a můžou se plně soustředit na ten svůj v mladším dorostu. Myslím že to po prvním nepovedeném poločase kdy jsme prohrávali 0:1 pochopili a do druhého nastoupili úplně vyměněny. Hned z kraje se nám povedlo vyrovnat zásluhou Adama Husáka. Se soupeřem se nám potom dařilo držet krok. Bohužel jako po několikáté jsme doplatili na ne příliš povedené vyběhnutí našeho gólmana. Ten fauloval ve vápně protihráče a soupeř nařízenou penaltu dokázal proměnit. Tak jsme od 56.minuty opět doháněli ztrátu ale vzhledem situaci se nám už vyrovnat nepovedlo."