| 14. kolo | Podzim jsme zakončili vybojovanou výhrou 2:1 nad Letohradem

02.05.2022

SK Kosmonosy - FK Letohrad  2:1 (2:1)

branky: Fabián, Žižka

sestava: Hartych - Kubelka, Hošťálek, Žižka, Šimáček - Motyčka (54. Šulc), Mašek, Smetana, Král (68. Hrdlička) - Fabián (27. Marek), Kohout (68. Horák)


Hodnocení zápasu hráčem Matoušem Kubelkou:

Do utkání jsme vstoupili aktivněji než soupeř a zaslouženě se nám z toho podařilo vytěžit první dvě branky utkání. Nejprve se v 6. minutě ve znamení štírka prokličkoval obranou hostů Kubelka (což je zvláštní, protože Matouš je vodnář), který byl následně soupeřem v pokutovém území podražen. K balonu se postavil Fabián a ten se nemýlil V 17. minutě se pak dostal k odraženému balonu po závaru v Letohradské obraně Žižka a ten nekompromisní ranou z prvního doteku nedal hostujícímu Martinovskému šanci. Tuto povedenou trefu Žíža po zápase hodnotil slovy: "Věděl jsem, že to bude výherní gól, prostě jsem to věděl. Jsem něco jako Gerrard." Bohužel po této brance jsme ale postupně předali soupeři otěže hry a do poločasu tak došlo ke snížení po důrazně sehraném rohu Letohradu.

 Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme více kombinovat a třeba i vstřelit branku, která by nám vrátila dvoubrankové vedení Velmi záhy jsme si ale uvědomili, že jistější taktika bude nechutně rozkouskovat hru a obětavě a důrazně válčit o každý balon především tedy v okolí našeho velkého vápna a středu hřiště. I přes tuto taktiku se nám podařilo orazítkovat břevno Hošťálkem nebo ohrozit rohový praporek Šulcovými nůžkami I Letohrad měl poměrně dost šancí, většina z nich ale nebyla ložená, popř. se nám ji podařilo zastavit v zárodku. V závěru zápasu situaci neunesl hostující Macek, který zasypal rozhodčího vlídnými a hřejivými slovy. Taková slůvka by zvládla podpálit kdejaké táborákové ohniště Macek byl pak spravedlivě odměněn rovněž hřejivým slůvky našich fanoušků při jeho předčasném odchodu do kabin Nám se závěrečný závar podařilo ubránit a můžeme tak slavit nejen úspěšně zvládnuté utkání, ale i napravený poněkud zmatlaný vstup do letošní sezóny. Zimu tak přečkáme na sympatickém 5. místě.