| 10. kolo | S Kutnou Horou jsme předvedli velký obrat. Prohrávali jsme 0:3, ale dokázali jsme otočit na 6:3

24.01.2022

SK Kosmonosy - Sparta Kutná Hora  6:3 (2:3)

Branky: 3x Fabián, Podzimek, Král, Skramuský

Sestava: Hartych - Kubelka, Žižka, Podzimek, Šimáček - Šulc (89. Skramuský), Maryška (46. Král), Mašek, Marek (86. Smetana) - Fabián, Kohout (81. Motyčka)

Report ze zápasu v podání hráče Matouše Kubelky:

Říká se, že je důležité ráno vstát z postele správnou nohou. To samé platí i pro fotbalové utkání. Vstup je pro samotnou psychiku týmu velmi důležitý. V našem případě jsme do sobotního utkání vstoupili asi tak, jako bychom ráno vypadli z postele po noci plné vína, žen a zpěvu. Jinak se to nedá popsat, protože v utkání, ve kterém jsme měli být favorité, jsme si po našich hloupých chybách nechali dát do 12. minuty hned 2 góly. Silná mentalita týmu je ale i na toto zvyklá. S hráči to příliš nezamávalo protože v 31. minutě jsme si nechali dát branku číslo 3.
Fandové se museli podivovat nad tím, jestli jsme to celé nepojali jako Silvestrovské vyhrocené derby mezi Tisovou a Českými Heřmanicemi, kdy se místní hráči sejdou na hřišti u hospody, aby si na "odpolko" udělali pořádnou žížalu (pozn. red. volba obcí proběhla naprosto náhodně, pokud by se to týmů z výše jmenovaných obcí nějak dotklo, omlouváme se, ale je nám to jedno.)
Do poločasu jsme zvládli rozdíl stáhnout po trefách Podzimka a Fabiána. Do kabin se šlo však za stále nepříznivého stavu 2:3. A pak to přišlo. Naše trenérské eso Dan Jireš se bude muset v týdnu všem hráčům zpovídat z jeho předchozích zaměstnání. Je totiž velké podezření, že Dan se dříve živil jako veleúspěšný kadeřník. Jinak si totiž nedokážeme vysvětlit jeho majestátní fénovačku, kterou hráče zpražil o poločasové pauze. Pomyslný monolog nabíral síly takových decibelů, že si i místní myšky obývající útroby klubu zacpávaly ouška.

Očividně to ale padlo na úrodnou půdu. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji než soupeř. Poměrně záhy v 53. min. se nám díky Fabiánovi skóre podařilo srovnat. A v 85. minutě Matěj Král převáhl pomyslný jazýček vah na naši stranu. V podařeném závěru se ještě podařilo Fabimu završit hattrick (opět připomínáme, že se jedná jakoby o 3 buřty). A poslední gólovou trefu přidal střídající Skramuský po další akci Matěje Krále, který rozebral obranu hostí doslova do šroubku. Po víkendovém drama jsme si tak odnesli všechny tři body z důležitého utkání. Nám už nezbývá nic jiného, než v týdnu koupit realizačnímu týmu poukaz na transplantaci srdce, aby s námi vydrželi ještě alespoň do konce letošní sezóny.