Ztrátu se nám nepodařilo dohnat

Zápas dvou rozdílných poločasů nabídlo první mistrovské utkání kosmonoských na domácí půdě. Začátek byl oboustranně nezáživný a nic nenasvědčovalo tomu, že by se v tomto sobotním podvečeru odehrála na výborně připravené hrací ploše taková nevídaná přestřelka. Bohužel jejími hlavními hrdiny byli v prvním poločase hosté. V osmnácté minutě chyboval uprostřed hřiště Kozma a střelu z následného protiútoku vytáhl Hošťálek pouze na tyč a na dorážku byl již krátký. V rozmezí dalšícz osmnácti minut inkasoval náš tým ještě třikrát, zejména po hrubých individuálních chybách našich hráčů a výsledek utkání zaváněl debaklem. Před přestávkou se naštěstí trefil Sítař a vzkřísil jakési naděje v lepší druhou půli.

V poločase došlo k hromadnému střídání a přeskupení postů v řadách našeho týmu a do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním poprat se ještě o důstojný výsledek. To ještě umocnila brzká branka hned po výměně stran, kdy se s přehledem trefil Žďánský. Bohužel ani ve druhé půli jsme se nevyvarovali jedné chyby v obranné fázi a soupeř nás dostal opět do kolen. Domácí ovšem zápas nezabalili a po dvou téměř totožných brankách Kozmy, který se dvakrát trefil hlavou, jsme zápas notně zdramatizovali. Bohužel další příležitosti již zůstaly nevyužity, takže k dokonání obratu nedošlo. I tak se zápas musel přihlížejícím divákům velmi líbit.


Komentář trenéra Michala Maška:

“Těžko se hodnotí takové utkání. Celý týden jsme poctivě na tréninku pracovali, abychom se v domácím utkání předvedli a potvrdili bodový zisk přivezený z venku. Bohužel první poločas se stal naší noční můrou. Udělali jsme spoustu hrubých individuálních chyb, nepokrývali jsme prostory, které jsme měli a ještě ke všemu, do čeho hosté kopli, spadlo nám do branky, aniž měl Hošťálek jediný zákrok. Prostě poločas „blbec“. O přestávce jsme si řekli, že se o výsledek ještě popereme a neskončíme s ostudou. Druhý poločas předvedli kluci něco nevídaného. Totální ofenzíva po celých 45 minut, nasazení na pokraji vlastního sebeobětování a neskutečné vydání se ze všech sil. Bohužel k úplnému obratu to nestačilo, i když při troše štěstí jsme po bodu za remízu mohli sahat, ale klobouk dolů před celým týmem za předvedený výkon!!! “


SK Kosmonosy – SK Český Brod „B“ 4:5 (1:4)

Sestava: Hošťálek - Keszeg, Žižka, Scheufler P. (46´ Koubek), Šimáček (42´ Podzimek) - Bažant, Žďánský, Kozma, Siřínek - Novotný (46´ Šulc), Sítař

Branky: 67´ a 82´ Kozma, 43´ Sítař, 47´ Žďánský

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)