293 06

TJ Tatran Sedlčany U19 - SK Kosmonosy U19 4:1 (1:0) (4:5 pp)

12.06.2016 10:15

Po domácí výhře nad Sedlčany odjížděli dorostenci k odvetě pouze v 10-ti a bez brankáře. Důvodů bylo hned několik. Nutnost doplnění A-týmu při klíčovém utkání sezóny o postup, zranění nebo nemoc několika hráčů širšího kádru a zejména pak neomluvitelné chování některých ostatních hráčů, kteří místo zápasu odjeli na festival do Milovic a nechali tak zbylé hráče napospas soupeři.

Kosmonosští měli sice náskok 4:1 z domácího utkání, nicméně soupeř doma postavil o cca 1,5 roku starší a podstatně silnější sestavu, než v prvním zápase, kdežto hosté od Mladé Boleslavi měli naopak o rok mladší sestavu, než byla ona domácí vítězná! V tu chvíli by na postup hostujících nevsadil naprosto nikdo.

Dilematem základní sestavy bylo, kdo si vezme brankářské rukavice a po několika variantách padla volba na zadáka Františka Kopala. Kapitánskou pásku pak dostal za svůj poctivý přístup k tréninkům mladíček Dominik Salač. Nástup k výkopu začal poznámkou rozhodčích, že 7+1 hráli už ráno a sudí tak očividně čekali debakl a brzký konec. Ordinovaná defenzivní taktika s abnormální aktivitou hráčů hostí ale nabídla naprosto vyrovnaných 30 minut první půle. Hosté mohli jít dokonce do vedení, ale sólo Jana Lexy zastavil praporek rozhočího, jenž signalizoval ofsajd, který ale evidentně být nemohl. Následně Sedlčany po několika zmařených pokusech vystřelili branku a ránu v gólovou proměnila teč kosmonoského hráče (1:0). Do poločasu se pak hra uklidnila a prakticky tak nikdo netušil, co následných 45 minut čekat.

V druhé půli hráli hráči Kosmonos velmi zkušeně a soupeř byl více a více nervózní. Branka domácích na 2:0 z penalty v 56 minutě, kdy hosté marně reklamovali, že ke kontaktu brankáře s hráčem nedošlo, nalila vedoucímu celku do žil novou energii. Ta byla zúročena 20 minut před koncem utkání, když v tu chvíli vstřelili domácí hráči postupovou branku (3:0). Radost jim ale nevydržela dlouho, protože Dominik Hančar vyškolil v sólové akci od postraní čáry několik protihráčů, nedal brankáři hostí absolutně žádnou šanci a svou brankou na 3:1 přiklonil postup znovu na kosmonoskou stranu. Domácí ale nesložili zbraně a v 82. minutě srovnali stav na absolutní remízu (4:1) a to i přes protesty hostí, kteří reklamovali hned dvakrát postavení mimo hru. Dostalo se tak na trenérovi poločasové prognózy, že branku jistě vstřelíme a je velká šance na postoupení, přinejhorším na penaltový rozstřel.

Úvodní penaltu přenechali hosté Sedlčanům a tak začal rostřel, který postupně proměnili v branky všichni nominovaní střelci Kosmonos a protože ten den neuvěřitelně chytající obránce František Kopal dokázal druhý pokus domácích zneškodnit, poslal Matyáš Somr svou 5. penaltou Kosmonosy do dalšího kola jako vítěze!

Klub SK Kosmonosy tímto děkuje „10-ti statečným“ za zvládnutí odvetného utkání a skvělé reprezentování klubu v tak těžké situaci.

Branky: Hančar ()

Penalty: Čejka, Král, Hančar, Kopal, Somr

Sestava: Kopal, Král Matěj, Gärtner D., Čejka, Salač, Lexa, Somr, Gärtner J., Potrošovský, Hančar