293 06

TJ Sokol Březno - SK Kosmonosy "B" 2:4 (2:0)

08.05.2016 15:00

Utkání ve Březně bylo velice důležité, neboť jsme před ním měli náskok pouze tři body. V úvodu zápasu jsme byli aktivnější a již v 5.min jsme mohli otevřít skore, když Hančarova střela z hranice šestnáctky jen těsně minula šibenici domácí branky. V další šanci se opět ocitl Hančar, který po samostatném úniku vystřelil z velkého vápna, ale střela mu nesedla a branař s ní neměl problém. Problémy ale začali mít hosté, neboť se zranil hrotový útočník Došlý a chvilku nato inkasovali první branku. Nejprve ještě vyhlavičkoval Scheufler míč směřující do branky, ale z následné standardky již Březno skórovalo. Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči nepokrytý hráč a poslal hlavou domácí do vedení 1:0. Březenští byli až do konce první půle lepší a to také potvrdili ve 42.min. Přetažený míč z pravé strany trefil Krouský z voleje na vzdálenější tyč 2:0.

Po důrazné domluvě v kabině vyběhlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Hrálo se nahoru dolů a druhá půle se musela, především hostujícím divákům, líbit, branky totiž padaly už jen do domácí sítě. V 60min našel Kožíšek na vápně volného Podzimka a ten snížil na 2:1. Hosté byli lepší a dočkali se také zaslouženého vyrovnání. Kožíšek kopl šikovně roh na zadní tyč, kde zůstal volný Miškovský a pro něho již nebyl problém hlavou vyrovnat 2:2. Poté se vyznamenal Splídek, když vyrazil reflexivně střelu Krouského. Kosmonoští ovšem hráli stále ofenzivně a jejich snaha byla korunována v 83.min, kdy všem utekl Podzimek a nekompromisní střelou poslal hosty do vedení 2:3. Závěr utkání byl hektický, nejprve nařídil sudí proti hostům penaltu, kterou ale velmi dobře chytající Splídek vyrazil a poté z následného rohu trefili domácí konstrukci branky. Potvrdilo se známé pravidlo a z rychlého brejku vyzval Podzimek ke skórování Kahuleho, který se pěknou střelou z první trefil přesně k tyči 2:4. Mužstvo zaslouží uznání především za druhý poločas, kdy otočilo nepříznivý stav a nakonec šťastně zvítězilo.

Sestava: Splídek-Štěpánek, Scheufler, Železný, Gregorovič-Hančar, Miškovský, Podzimek, Řehák (46.Kahule)-Došlý (15.Čejka), Kožíšek (80.Somr)

Branky: Podzimek (Kožíšek), Miškovský (Kožíšek), Podzimek (Hančar), Kahule (Podzimek)