TJ Polepy – SK Kosmonosy 6:3 (2:1)

Domácí tým již od prvních minut potvrzoval roli favorita a hned ve třetí minutě se ujal vedení po chybě hostujícího stopera. Hostům se povedlo brzy vyrovnat, kdy po přímém volném kopu ze strany byl na velkém vápně důrazný Novotný a Kubelka pak poslal míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Hra se postupně vyrovnala. Velkou šanci po té spálil Siřínek, když pálil z jedenácti metrů nad domácí branku. Ještě před přestávkou se domácí tým dostal opět do vedení, kdy kosmonoští špatně obsadili kanonýrka Polep a ten se nemýlil. Přes hrozivý úvod šel hostující tým do kabin s nadějným výsledkem. Začátek druhého poločasu Kosmonosy prospali a po dvou slepených gólech bylo utkání téměř ztraceno. Přesto nikdo nevypouštěl žádný míč a díky důrazu Vojty Šulce, který přinesl oživení na naši levou stranu, jsme vstřelili druhý gól a vykřesali tím malou naději na obrat utkání. Bohužel další dvě hrubky v defenzivě nás stáli naději na bodový zisk. Těsně před koncem jsme díky pěkné trefě Honzy Flachbarta z přímého kopu zkorigovali výsledek, ale i díky dalším dvěma neproměněným brankovým příležitostem jsme se už na obrat z říše snů nezmohli, a tak jsme tentokrát odjížděli z venkovního utkání s prázdnou.

Hodnocení trenéra:

Bohužel jsme utkání začali velmi nervózně a prvních patnáct minut jsme byli hodně nepřesní a ztráceli zbytečně míče. Dokázali jsme včas reagovat na obdrženou branku a postupem času jsme vyrovnali hru v poli a začali hrát kombinačně, jak jsme si před utkáním řekli. Měli jsme i možnost jít do vedení, ale jasnou brankovou příležitost jsme nevyužili, a ještě ke všemu jsme obdrželi gól do šatny. V kabině jsme si řekli, že se pokusíme s výsledkem ve druhém poločase něco udělat, ale další dvě hrubky v obraně nás srazili do kolen. Přesto musím kluky pochválit, že nesložili hlavy a prali se až do poslední minuty, když ne o výsledek, tak o čest. A kdyby se nám v závěru povedly vstřelit branky po šancích Flachbarta (trefil tyč) a Kubelky (těsně vedle branky), mohl být konec utkání ještě zajímavý.

Oproti předešlému zápasu se nám tentokrát nevedlo v defenzivní činnosti a ze šesti gólů jsme si dali pět sami. Je potřeba na obranné fázi celého týmu zapracovat, neboť nás čeká již tento víkend stejně kvalitní soupeř. Pozitivní byla naše přechodová fáze, na které můžeme stavět, a charakter týmu, kdy zápas nevzdal ani za rozhodnutého stavu.

Velmi kvalitní výkon pak z jednotlivců předvedl Vojta Šulc.

Branky: 5´ Kubelka (Novotný), 58´ Šulc (Keszeg), 84´ Flachbart

Sestava: Hošťálek Michal – Šimáček, Hošťálek Mir., Koubek (75´ Michalec), Keszeg (71´ Kraus) – Hančar (49´ Šulc), Novotný, Flachbart, Bažant – Siřínek, Kubelka

FAČR: https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/ab92b723-d489-4811-b479-ce1e0b3f0575

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)