293 06

Sparta Kutná Hora U17 - SK Kosmonosy U17 2:1

28.09.2014 09:50

S nadějí na další body se celý tým chystal uspět v mistrovském utkání v Kutné Hoře. Souhra nepříznivých okolností a nepřející zdravotní stav některý hráčů základní sestavy se velmi znatelně podepsali na počtu svěřenců, kteří mohli do utkání zasáhnout. 11 hráčů včetně dvou brankářů bylo maximum, které nevěstilo nic dobrého.

Přes všechna skeptická očekávání začali mladší dorostenci svůj souboj velmi aktivně a první patnáctiminutovku ovládli. Vytvořili si několik šancí a ke skórování mnoho nechybělo. Bohužel se potvrdilo otřepané „nedáš - dostaneš“ a z první vážnější šance šli do vedení domácí (1:0). Několik málo okamžiků poté se zranil tahoun týmu Jakub Čejka a zbytek poločasu nebyl schopný týmu pomoci, který tak prakticky hrál o 10 hráčích.

Do druhé půle hosté nastoupili se zraněným Čejkou v bráně a do útoku vyhnali gólmana Martina Vránu, který tak doplnil svého brankářského kolegu Martina Sýkoru, který hrál už v základu na postu středního obránce. Tým začal opět fungovat a mladíci se snažili o vyrovnání, kterého se jim dostalo po individuální akci střelce Daniela Launy, jenž vyškolil v sólu několik obránců soupeře a skóroval podél soupeřova brankáře (1:1). V zápětí byl ošetřován hráč Kosmonos a domácí využili přesilovku dokonale, když z rohu vstřelili branku hlavou (2:1). Marné bylo snažení hostí o srovnání výsledku. Otevřenou obranou pak podnikali domácí protiútoky, jež však senzačně mařil svými neuvěřitelnými zákroky nedobrovolně chytající Jakub Čejka a stal se tak černou můrou kutnohorských útočníků. Nicméně ani to na bod nestačilo a Kosmonoští odjeli z utkání bez bodů.

Sestava: Vrána – Štěpán, Sýkora, Křivský, Semčuk, Jakubec, Somr, Čejka, Král, Klaus, Launa

Branka: Launa