293 06

SK Jivina - SK Kosmonosy "B" 2:4 (1:1)

28.10.2015 18:11

Do zápasu šel jako papírový favorit hostující tým, který také předpoklady začal naplňovat. Byl aktivnější, více držel míč, zato domácí již tradičně spoléhali na rychlé protiútoky a střelecký apetit nejlepšího střelce soutěže Nedvěda. Aktivitu Kosmonosy gólově vyjádřily poměrně rychle. V 6. minutě se sám na gólmana Skálu řítil Došlý a zkušeně ho přeloboval - 0:1. Domácí byli rychlým inkasovaným gólem jako opaření a záhy mohli inkasovat podruhé. Do dalšího sóla se dostal Železný, tentokrát to ovšem brankou neskončilo. Hosté byli při chuti a vytvářeli si další šance. Dvakrát se za Skálou ozvalo břevno a v obou případech to měl na svědomí Kožíšek. Poprvé ho nastřelil po rozehrání rohového kopu a podruhé se břevno třáslo po přímém kopu zkušeného šutéra. Pojišťovací branku ovšem hosté nepřidali a tak se ke slovu dostali také domácí, kterým se podařilo ve 36. minutě vyrovnat. Po rychlém brejku přišel centr do vápna, který sice zblokoval Kopal, ale pouze k protihráči, který posunul míč na penaltu nejlepšímu střelci soutěže Nedvědovi a ten nezaváhal. Více branek v první půli nepadlo a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá půle začala ve stejném duchu, jako ta první. Velkou šanci si vypracovali hosté, ovšem nedokázali ji proměnit a tak opět trestali domácí. Pro centr z rohového kopu si šel gólman Vlk, jenže míč se mu ztratil ve sluníčku a hostující gólman si ho nešťastně srazil do vlastní sítě - 2:1. Kosmonosy se ovšem s jednogólovou ztrátou nechtěly spokojit a brzy přišlo vyrovnání, když se podruhé v zápase prosadil Došlý. Netrvalo to dlouho a hostům se podařilo otočit vývoj zápasu a znovu u toho byl hostující střelec Došlý, který se trefil po brejku na přední tyč domácí branky. Domácí měli šanci opět z rohového kopu, ale hosty zachránil na čáře stojící Kopal, který míč vyhlavičkoval. Ke konci zápasu domácí vrhli svoje síly do útoku a zapomínali bránit, čehož využil střídající dorostenec Řehoř, který si pohrál s obránci a stanovil tak konečnou podobu skóre na 4:2 pro hostující Kosmonosy.

Sestava: Vlk - Gregorovič,Kopal, Scheufler, Bernard- Procházka,Hančar, Kožíšek, Štěpánek- Došlý, Řehoř

Branky: 36.Nedvěd, 62.Drašnar - 6.Došlý, 66.Došlý, 75.Došlý, 88.Řehoř