293 06

SK Spartak Příbram U19 – SK Kosmonosy U19 0:5 (0:2)

31.05.2015 21:10

Těžký zápas a zároveň šlágr kola čekal na mladé hráče Kosmonos na hřišti vedoucího celku krajské soutěže Spartaku Příbram. Domácí přivítali soupeře na skvěle připraveném trávníku svého rezervního hřiště a herní podmínky se jevily takřka ideální.

Do utkání vstoupily oba celky aktivně a první minuty naznačily, že chuť na tři body je na obou stranách stejná. Nedlouho po prvním hvizdu se začal na trávník pozvolna snášet déšť, který gradoval na konci první půle. Nechalo se tušit, že branky brzy přijdou a opravdu tomu tak bylo. Domácí obrana špatně rozehrála a nabídla sólo kapitánovi Kosmonos Ondřeji Siřínkovi, který sám na brankáře využil svou šanci k vedoucí brance (0:1). I nadále se hrál vyrovnaný fotbal a na druhou branku se muselo čekat zhruba do poloviny první půle, kdy František Pařízek přihrál Jakubovi Čejkovi, který se prosadil mezi dvěma soupeři a tvrdou střelou z hranice vápna navýšil náskok svého týmu (0:2). Tímto brankovým rozdílem první poločas i skončil.

Druhá polovina zápasu byla přes snahy domácích v režii hráčů Kosmonos, kteří své ofenzivní snažení přetavili v ránu do týla všem snahám Spartaku na bodový zisk, jelikož se po slibné akci hostí dostal ve vápně k míči Ondřej Siřínek, který dokázal obstřelit vyběhnuvšího brankáře a jasný gól chytil na brankové čáře rukou hostující zadák. Následovala červená karta a proměněná penalta Janem Podzimkem (0:3).  Domácí se sice snažili i v 10-ti s výsledkem něco udělat, ale dobře fungující defenziva v čele s brankářem Martinem Sýkorou branku ve své síti striktně odmítala. Ke slovu se dostala i dvojice střídajících mladíků ve středu zálohy, když Daniel Launa na polovině hřiště zabojoval o míč, který se dostal na kopačky Matyáše Somra a ten po velmi efektním uvolnění napřáhl z 30-ti metrů a střelou pod břevno překvapil domácího gólmana (0:4). Tečku za utkáním přichystal Dominik Hančar svým pasem na Josefa Řehoře, jenž si položil domácího zadáka a své sólo zakončil přesnou střelou o tyč (0:5). Utkání tak skončilo vysokou výhrou hostujícího celku a před závěrečným nedělním posledním utkáním čeká Kosmonosy středeční výlet do Sedlčan.

Branky: Siřínek (bez asistence), Čejka (Pařízek), Podzimek (Siřínek), Somr (Launa), Řehoř (Hančar)

Sestava: Sýkora – Živný, Král, Kopal, Štěpánek, Podzimek, Pařízek, Siřínek, Hančar, Čejka, Řehoř – Somr, Launa, Štěpán, Týsl