293 06

SK Polaban Nymburk - SK Kosmonosy U19 1:4 (0:3)

09.04.2016 10:15

Po smolném domácím zaváhání odjížděli Kosmonosští ke vždy těžkému utkání na hřiště Polabanu. Domácí na svém hřišti umí zahrát kvalitní utkání a v letošní sezóně vyhráli vše až na překvapivou prohru s celkem FK Brandýs - Boleslav. Z pohledu mužstva od Mladé Boleslavi byla v zápase klíčová účast kompletní defenzivní části týmu a efektivnost v zakončení.

Od začátku měli více ze hry hosté a svou převahu dokázali zúročit po chytrém vysunutí od Pavla Štěpánka na Josefa Řehoře, který propálil brankáře domácích (0:1). Za nedlouho se prosadil po střele Tomáše Kahuleho dorážející hostující kapitán Dominik Hančar (0:2). Velmi produktivní desetiminutovku kompletoval po nahrávce Josefa Řehoře střelou ze střední vzdálenosti Tomáš Kahule (0:3). Důležitou situací byla ještě v první polovině utkání penalta ve prospěch domácího celku. Hosty však podržel brankář Martin Sýkora a udržel pro svůj tým velmi dobrý poločasový náskok třech branek.

Druhá část utkání už měla vyrovnaný průběh a Nymburku se přeci jen podařilo kolem 55. minuty snížit (1:3). Snaha domácích ale už další branky nepřinesla a Kosmonoské uklidnil po rohovém kopu Tomáše Kahuleho skórující František Kopal, který s velkým přehledem uklidil míč k tyči (1:4). Kvalitní výkon celého mužstva Kosmonos byl po zásluze odměněn třemi body.

Sestava: Sýkora - Stopa, Král, Kopal, Štěpánek, Podzimek, Hančar, Kahule, Somr, Gartner D., Řehoř - Stehlík, Salač, Vávra, Nosálek, Týsl

Branky: Řehoř (Podzimek), Hančar (Kahule), Kahule (Řehoř), Kopal (Kahule)