293 06

SK Kosmonosy U19 – TJ Tatran Sedlčany U19 4:1 (0:0)

08.06.2016 18:00

První utkání play-off o umístění sehrálo družstvo Kosmonos na domácím trávníku a mělo tak možnost poměřit síly s týmem Sedlčan z druhé skupiny středočeského krajského přeboru, který se umístil na 5. příčce. Utkání bylo svazem naplánováno na středu a tak se bohužel znovu řešila situace, že někteří hráči nemohli k zápasu z různých důvodů nastoupit a to na obou stranách. Celky tak nastoupili s mixem staršího a mladšího dorostu, kdy hosté z Tatranu měli v průměru o rok mladší věkový průměr týmu, což se v ideálním letním počasí projevilo fyzicky zejména v druhé pětačtyřicetiminutovce.

Utkání bylo v první půli vyrovnané, kdy se domácí snažili prokombinovat hostující obranou, což se jim díky nespočtu nepřesných přihrávek nedařilo a hlavně díky tomu nabízeli hostům mnoho možností kontrů. Hosté pak hráli dobře zjeména do obrany a snažili se zaskočit rychlými protiútoky. Jelikož se týmy dostávali k zakončení jen sporadicky, skončil první poločas plný osobních soubojů bez branek.

Druhá půle byla o poznání lepší ze strany domácích a hned v začátku se po rohovém kopu Matyáše Somra prosadil František Kopal (1:0) a oslavil tak návrat po delším zranění důležitou vedoucí brankou. Následně sebral míč na vlastní polovině Dominik Hančar, obešel několik protihráčů a poradil si i s do té doby velmi dobře hrajícícm hostujícím stoperem, který ale zatáhl za pomyslnou záchranou brzdu a po sražení kosmonoského křídla musel předčasně do sprch. Po dalších pěti minutách se po nahrávce (Tomáš Kahuleho) sám proti brankáři prosadil pěknou kličkou a zakončením do prázdné svatyně Jakub Čejka (2:0). Netrvalo dlouho a Josef Řehoř vybídl ke skórování stoprocentě brankovou přihrávkou střídajícího Jana Stehlíka (3:0), který nekompromisně zakončil. Hosté bojovali a odměnou jim byla překrásná branka ze 30-ti metrů, kdy po bombě ze středu hřiště míč trefil tyč pravé šibenice a zapadl za bezmocného a jinak dobře chytajícícho kapitána domácích Martina Sýkoru (3:1). Kosmonosští ale dokázali ještě jednou vsítit, když se po přihrávce Jana Stehlíka přesně trefil Josef Řehoř (4:1) a uzavřel tak skóre prvního uktání.

Do sobotní odvety v Sedlčanech tedy Kosmonosy odjíždějí v lepší výchozí pozici.