293 06

SK Kosmonosy U19 - TJ Tatran Sedlčany U19 2:0 (0:0)

16.11.2014 09:24

Poslední utkání podzimní části krajského přeboru mělo pro domácí celek extra motivační charakter, neboť při jeho zvládnutí by se stali po svém návratu mezi středočeskou dorosteneckou elitu půlmistrem soutěže. Soupeřem a možným kazitelem plánů domácích byl celek ze středního pásma tabulky TJ Tatran Sedlčany, který dorazil k utkání do Kosmonos za již vydatného deště a jak je známo, mokrý terén dokáže občas „vykouzlit“ zajímavé výsledky.
Celé utkání mělo ale prakticky stejný scénář, kdy domácí hráči drželi balón a snažili se proniknout za soupeřovu obranu, která však dobře bránila a snahy o vstřelení první branky nevedly až do poločasu ke zdárnému zakončení. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli hosté ještě více upěchovali svou obranu a snažili se hrát na brejky, nicméně ani to nevedlo k udržení čistého konta, neboť se po spolupráci s nahrávajícím Dominikem Hančarem trefil krásnou střelou přímo do šibenice František Pařízek (1:0). Hosté pak navzdory očekávání neupustili od defenzivní taktiky a snažili se zejména neinkasovat. Domácím se podařilo utkání definitivně rozhodnout před koncem zápasu, když František Pařízek našel přesně hlavu svého spoluhráče a kapitána týmu Ondřeje Siřínka, který tak definitivně pojistil první místo v tabulce (2:0).
I když jsou Kosmonoští teprve v polovině soutěže, první místo považují za velmi dobrý výsledek a přezimují jako lídři krajského přeboru.

Branky: Pařízek, Siřínek

Sestava: Sýkora – Živný, Siřínek, Kopal, Folprecht, Kahule, Bár, Čejka, Pařízek, Hančar, Řehoř  (Štěpánek, Kořínek, Potrošovský, Somr, Týsl)