293 06

SK Kosmonosy U19 – Spartak Kutná Hora U19 9:0 (4:0)

27.04.2015 20:51

Dorost hostil o víkendu hráče Kutné Hory a U19 si se soupeřem poradila výrazným brankovým rozdílem. Výsledek utkání nebyl neobvyklý pouze svým vysokým skóre, ale i podílem střelců, kdy se do statistik zapsalo devět hráčů.

Zranění několika mladíků dostalo domácí do hráčské nouze, kdy museli sáhnout ke gólmanské rošádě, pošetřit svou dorostenecku jedničku a zároveň kvalitního hráče Martina Zemace pro případné vynucené střídání v poli. Příležitost tím pádem dostal brankář U17 Martin Sýkora. Celé klání bylo jednaznačně v režii domácí, kteří si brankový příděl rozdělili téměř rovnoměrně na celých 90 minut. Gólový účet otevřel střelou Jakub Živný po asistenci Jana Podzimka (1:0). Poté vyslal Matyáš Somr do sóla Jana Podzimka a ten po kličce brankáři skóroval do prázdné brány (2:0). Další pěknou asistenci od Matyáše Somra dokázal zužitkovat Josef Řehoř, kdy z úhlu trefil přesně na zadní tyč (3:0). Poločasový rozdíl čtyř branek určil Matyáš Somr, když po přihrávce Františka Pařízka obešel 3 bránící soupeře a z velkého vápna tvrdě zakončil (4:0).

Druhou půli našel Dominik Hančar na 16-tce Františka Pařízka, který se prosadil střelou z otočky (5:0). Další branku vymyslel přihrávkou opět Dominik Hančar a tentokráte si gólový zářez připsal Ondřej Siřínek, který po obstřelení brankáře dotlačil v souboji s obráncem míč za brankou čáru skluzem (6:0). Ondřej Siřínek pak přihrál hrajícímu brankáři Martinu Zemancovi, který obelstil kličkou ve vápně obránce a tvrdou ránou na přední tyč propálil brankáře (7:0). Předposlední zářez utkání připravil Josef Řehoř pro Pavla Štěpánka a ten prostřelil brankáře z hranice 16-tky na přední tyč (8:0). Skóre utkání uzavřela akce přihrávajícího Martina Zemance a z gólu se radujícího Daniela Launy (9:0). Plusem do dalších utkání tak snad bude nejen střelecká potence mužstva, ale i dobrá práce obrany před chytajícím Martinem Sýkorou, který tak udržel čisté konto.

Další zápas sehrají dorostenci v sobotu 02.05. na hřišti nedalekého Nymburka.

Branky: Živný (Podzimek), Podzimek (Somr), Řehoř (Somr), Somr (Pařízek), Pařízek (Hančar), Siřínek (Hančar), Zemanec (Siřínek), Štěpánek (Řehoř), Launa (Zemanec)

Sestava: Sýkora – Živný, Kopal, Král, Štěpánek, Pařízek, Podzimek, Somr, Čejka, Hančar, Řehoř – Launa, Siřínek, Zemanec, Týsl