293 06

SK Kosmonosy U19 – SK Rakovník U19 3:0 (3:0)

10.06.2015 22:52

Konec sezóny jako z divadelního drama napsala letošní soutěž krajského přeboru dorostu. Shoda okolností tomu chtěla, že Kosmonosy dostaly 3 kola před koncem soutěže možnost vzít boj o titul opět do svých rukou – nohou. Tentokráte to však byl úkol velmi těžký, neboť bylo třeba porazit v Příbrami do té doby vedoucí celek Spartaku, následně uspět v houževnatých Sedlčanech a v případě zisku těchto 6-ti bodů, porazit v posledním utkání lídra SK Rakovník. První dva úkoly se podařilo splnit a tak byl očekáván souboj o vše, kdy domácí potřebovali k jistotě korunovace výhru. Soupeři se utkali v podzimní části na hřišti v Rakovníku a hosté si po velké bitvě odvezli 3 body za výhru 2:4, když otáčeli nepříznivý poločasový stav 2:1. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj o titul a to přilákalo do ochozů i početný zástup příznivců domácího klubu.

Od prvních minut bylo jasné, že ani jeden celek nebude příliš bránit a hrál se pěkný ofenzivní fotbal hodný střetnutí vedoucích celků krajského přeboru dorostu. Ráz utkání udal kapitán domácích Ondřej Siřínek, který dobře načasoval zaběhnutí za obránce hostí, v souboji o vysoký míč předskočil brankáře a jím trefený balón se kutálel do odkryté branky, kde ale trefil pouze přední tyč. Následný odražený míč dorážel znovu domácí tahoun týmu, ale střelou trefil pouze dobíhajícího obránce hostí aby se následně dostal k dorážce kanonýr domácích Josef Řehoř a do odkryté branky skóroval (1:0). Po úvodní brance Kosmonosští zvýšili obrátky a snažili se přidat další gól. Netrvalo dlouho a Jan Pozdimek poslal vstříc brankáři Dominika Hančara, který nezaváhal a střelou na přední tyč se zapsal do statistik jako úspěšný zakončovatel (2:0). To však nebylo vše a domácí se ještě do poločasu dostali k další brankové příležitosti, kdy František Pařízek vyslal do steče opět Dominika Hančara, který ukázal, že střílet umí oběma nohama, když nejdříve levačkou napálil míč na brankáře, aby následný odraz přesně umístil pravou nohou na zadní tyč (3:0). Poločas tak skončil jasnou výhrou domácích a čekalo se, co přijde v poločase druhém.

Jak se ukázalo v druhém dějství, Kosmonosští se dostatečně poučili ze zaváhání v některých dřívějších utkáních, včas si uvědomili důležitost vítězství a zodpovědnou defenzivní činností nedovolili týmu z Rakovníka zdramatizování zápasu vstřelením kontaktní branky. Naopak se i nadále z dobré obrany propracovávali k nadějným šancím, které ale už nedokázali přetavit v další branku. V poslední čtvrtině utkání došlo k prostřídání obou mužstev a do hry se tak dostali i nadějní členové obou kádrů.

Po posledním hvizdu rozhodčího propukla na hřišti oslava titulu.

Branky: Řehoř (Siřínek), Hančar (Pozdimek), Hančar (Pařízek)

Sestava: Sýkora – Živný, Kopal, Král, Štěpánek, Podzimek, Pařízek, Siřínek, Hančar, Kahule, Řehoř – Čejka, Somr, Launa, Gartner, Zemance, Týsl