293 06

SK Kosmonosy U19 – FK Uhlířské Janovice U19 5:2 (2:2)

20.03.2016 10:15

Do Kosmonos zavítali k mistrovskému utkání hráči z Uhlířských Janovic a domácí měli v živé paměti poslední společné utkání, po kterém bylo co soupeři po vracet.

Od prvních minut na hřišti a prakticky i po celé utkání domácí herně ovládli hřiště a mnoho šancí hostům nedovolili. Po několika zahozených šancích a jedné velmi sporné pro ofsajd neuznané brance se po čtvrt hodině do svého prvního vážnějšího útoku dostali i hosté a dokázali jej dokonale využít. Po pěkné individuální akci vedli (0:1). V té samé minutě dokonale překvapil hostující záložník domácího brankáře a odražený míč napálil z úctyhodné vzdálenosti přímo do branky (0:2). Po sebevědomém začátku tak přišla přímo hororová minuta a Janovice vedli o dvě branky. Úřadující mistr soutěže se však nenechal rozhodit a hrál svou trpělivou hru až do kýženého snížení, kdy se po výkopu Martina Sýkory prosadil obloučkem přes brankáře Dominik Hančar (1:2). Do poločasu se po rohu dostal k míči Tomáš Kahule a dělovkou sobě vlastní vyrovnal na poločasových (2:2).

Druhé dějství přineslo stejný obraz hry a zejména pak i vedoucí branku Kosmonos v podání přihrávajícího Vojtěcha Šulce a přesně mířícího Josefa Řehoře (3:2). Slibnou podobu nabral výsledek utkání čtvrt hodiny před koncem, kdy se po asistenci Josefa Řehoře znovu trefil domácí kapitán Dominik Hančar (4:2). Pověstnou třígólovou pojistku přidal po individuálním průniku Pavla Štěpánka a jeho střele do tyče svou premiérovou brankou pohotově dorážející mladý střelec Jan Stehlík (5:2) a hostující tým tak definitivně dorazil.

Příští utkání sehrají Kosmonosští na hřišti FK Brandýs-Boleslav.

Sestava: Sýkora – Štěpánek, Kopal Král, Stopa, Hančar, Somr, Podzimek, Kahule, Šulc, Řehoř (Stehlík, Salač, Vávra, Rudolph, Potrošovský)

Branky: Hančar (Sýkora), Kahule (bez), Řehoř (Šulc), Hančar (Řehoř), Stehlík (Štěpánek)