293 06

SK Kosmonosy U19 – FK Brandýs Boleslav U19 9:1 (7:1)

23.08.2015 23:04

Nová sezóna začala soubojem loňského mistra z Kosmonos a jednoho z nováčků krajského přeboru dorostu ze spojeného týmu Brandýsa a Staré Boleslavi.

Domácí se po dvouměsíční mistrovské fotbalové abstinenci pustili do soupeře s chutí a celý zápas, zejména ale pak první poločas na hřišti dominovali. Skóre otevřel po nahrávce Jana Podzimka nově zvolený kapitán domácích Dominik Hančar (1:0) střelou k tyči. O několik minut později se jako asistent zapsal nováček týmu Dominik Stopa a vybídl ke skórování loňského dorosteneckého střelce Josefa Řehoře (2:0). Poté se individuálně prosadil další nováček v dresu Kosmonos Vojtěch Šulc, který připravil střeleckou pozici Jakubovi Čejkovi a ten prostřelil hostujícího brankáře (3:0). Za nedlouho zahrával Dominik Hančar rohový kop a dobře naběhnuvší Jan Podzimek se také zapsal do listiny střelců (4:0). Další střelecký zápis si připsali domácí, ale tentokráte do sítě kosmonoského brankáře Martina Sýkory, kterého ve skrumáži po centru z přímého kopu něšťastně přehlavičkoval vlastní hráč (4:1). Dobře hrající domácí poté vykombinovali akci na jejímž konci nahrával Dominik Hančar a následně vstřelil svůj premiérový gól za Kosmonosy Dominik Stopa (5:1). Druhou asistenci si ještě do poločasu připsal Vojtěch Šulc a to zejména díky krásné střele Pavla Štěpánka z 25 metrů, která se odrazila od břevna za brankovou čáru (6:1). Poločas gólově otevřela i uzavřela tatáž dvojice hráčů, kdy asistující Jan Podzimek narazil míč Dominikovi Hančarovi a ten poslal míč podél brankáře do sítě po druhé (7:1).

Druhé dějství přineslo o něco méně šancí a díky několika zaváháním v koncovce a dobrému výkonu brankáře hostí i podstatně méně branek, než předchozí polovina. Hosté se i přes velký náskok snažili útočit a hra se částečně vyrovnala. Zvýšenou aktivitu hosté korunovali pěknou střelou ze střední vzdálenosti, která ale k jejich smůle skončila pouze na břevně domácí branky. I přes tuto skutečnost měli domácí několik dobrých příležitostí k navýšení skóre, ale vstřelit branku se podařilo až ke konci, když si Dominik Stopa připsal druhou asistenci a Jan Podzimek velmi dobře umístil střelu z hranice šestnácky na zadní tyč (8:1). Před koncem utkání utekl hostující obraně střídající mladší dorostenec David Horáček a byl v pokutovém území faulován. Následný pokutový kop proměnil v hattrick Jan Podzimek (9:1).

Sestava: Sýkora – Štěpánek, Král, Kopal, Limr, Stopa, Čejka, Podzimek, Šulc, Hančar, Řehoř – Štěpán, Potrošovský, Horáček

Branky: Hančar (Podzimek), Řehoř (Stopa), Čejka (Šulc), Podzimek (Hančar), Stopa (Hančar), Štěpánek (Šulc), Hančar (Podzimek) Podzimek (Stopa), Pozdimek (Horáček)