293 06

SK Kosmonosy U17 – FC Mělník U17 3:4 (2:0)

24.04.2016 12:30

Tým z Mělníku přijel jako jeden z nejlepších týmů soutěže a do utkání od prvních minut nenasadil některé své největší tahouny, kteří hráli za starší dorost. Nicméně to se ukázalo jako chyba a domácí si s hosty dokázali celkem zdárně poradit. Do vedení po náhrávce Matyáše Somra dostal tým krásnou střelou Jan Stehlík (1:0). Vyrovnat se hostům podařilo o deset minut později (1:1), ale domácí byli v tu chvíli lepším týmem a tak se čekalo navýšení skóre.

To přišlo až v poločase druhém po akci, kdy znovu Matyáš Somr přihrál Markovi Nosálkovi a ten poslal domácí opět do vedení (2:1). V tu chváli domácí soupeře jasně přehrávali a dovršili herní převahu po akci Jana Stehlíka, kdy byl domácí hráč faulován a kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil ve svůj druhý gól Marek Nosálek (3:1). Zlom utkání nastal vynucenými střídánimi na straně domácích a zároveň oživením hry hostujícícho celku, kdy se soupeři po hrubých chybách v defenzívě podařilo nejdříve snížit, vyrovnat a z posledního útoku utkání vstřelit rozhodující branku na konečných 3:4.

Remíza by utkání sice slušela a vzhledem ke kvalitám FC Mělník bereme i prohru o 1 branku jako relativně uspokojivý výsledek.

Sestava: Niedermertel, Šálek, Vávra, Rudolph, Salač, Stehlík, Somr, Král, Gärtner, Nosálek, Lexa – Karli, Šíma, Štandera