293 06

SK Kosmonosy U13 - TJ Sokol Kněžmost U13 3:1 (2:0)

15.05.2016 10:00

Tentokrát se na nás přišlo podívat 20 diváků, téměř všichni z Kosmonos, takže nemuseli být zklamaní, protože jsme doma vyhráli a to 3:1. Kosmonosy tentokrát nastoupili doma s Kněžmostem, se kterým v předchozím zápase prohráli a to v poměru 1:4. Nastoupili vedeni trenérem K. Kozmou, asistentem panem Stránským a s kapitánem Michalem Kurcem. Na zápas byli nominováni tito hráči: M. Kurc, J. Boxan, O. Hon, T. Přibyl, M. Sedláček, V. Zajíček, M. Kolín, J. Kvaček, M. Stránský, D. Hradec, P. Hradec. Zápas začal v 10:00 a to v nevlídném počasí při teplotě pod 10 . Ze začátku byla hra zpomalená, ale do 5 minut míč lítal po celém hřišti. V desáté minutě prvního poločasu měl velkou šanci tým Kněžmostu, jeden ze soupeřů dostal nahrávku a z dobrého úhlu mohl otevřít skóre, ale střelu namířil přesně do rukou brankáře Sedláčka. O chvilku potom měl podobnou situaci Michal Kurc z trochu delší vzdálenosti a s hráčmi za patami, tuto šanci taky bohužel nevyužil, ale míč střelil do břevna tak, že se to málem odrazilo do brány, ale poblíž byl Matyáš Stránský, kterému to skočilo, takže se mu kop moc nepovedl a míč skončil v autu. O chvíli později z faulu mohl soupeř z přímého kopu jít do vedení, avšak tuto výtečně kopnutou střelu zlikvidoval náš „Malý -Velký“ Matěj Sedláček. A nakonec padl gól a to na straně Kosmonos z menšího tlaku využil Petr Hradec chybu hráčů Kněžmostu a tak z těžšího úhlu, ale do kousku odkryté brány zamířil střelu hráč PETR HRADEC a otevřel tak skóre a Kosmonosy šly do vedení. Kosmonosy se rozžhavily a za chvíli se Vojtěch Zajíček dostal do šestnáctky a rozhodl se, že vystřelí levou nohou a toto rozhodnutí pomohlo ke zvýšení stavu na 2:0, protože brankář Kněžmostu vyrazil míč na volného MICHALA KURCE, který už jenom dorážel do poloprázdné brány. Hráči Kosmonos šli do kabiny s lepší náladou, kde je zpražil trenér Kozma za jejich chyby v první půlce mistrovského zápasu.

Ve druhém poločase bylo ještě víc chladno, a ze začátku byli dravější hráči Kněžmostu. Občas šli Kosmonosy do protiútoku a jednou, asi v půlce druhého poločasu nás faulovali a kopali jsme přímý kop. Tento kop si vzal na starost ostrostřelec MICHAL KURC, který bleskově napálil míč do brány, někdo si toho gólu všiml o chvíli později J, nejhezčí moment zápasu. Potom jsme hru převzali my a málem ze střely Daniela Hradce, která škrtla o břevno jsme mohli vyhrávat už o čtyři góly. Na opačné straně se do dobré příležitosti dostal soupeř, když uvnitř vápna překonal nepřekonatelného Matěje Sedláčka. Ve zbytku zápasu jsme jenom hlídali míče. Když jsme si řekli pokřik a oslavu trenér nám v kabině řekl: „Zaměřte se na to, co vám nejde“.

Branky: 21. Hradec Petr, 26. Kurc Michal, 41. Kurc Michal