SK Kosmonosy - TJS Klíčany 2:0 (2:0)

Naše mužstvo přivítalo na svém hřišti tým z popředí tabulky, a tak se čekal boj o každý metr hřiště. Již první minuty tento předpoklad potvrdil. Hosté drželi většinu času míč pod kontrolou a hrozili zejména dlouhými nakopávanými míči a z rohů. Všechny jejich pokusy se nám podařilo, někdy i se štěstím odvrátit, a tak jsme se začali osmělovat i my. Vstřelili jsme dokonce i úvodní branku, kdy centrovaný míč z přímého kopu usměrnil do sítě Hošťálek. Poté se většina prvního poločasu odehrávala mezi oběma vápny, bez vážnější šance na jedné či druhé straně. Až závěr poločasu přinesl trošku vzruchu. Na Flachbartův centr téměř od rohového praporku naskočil znovu Hošťálek, byl však zezadu viditelně postrčen protihráčem, který mu zabránil hlavičkovat, a tak byla nařízena penalta, kterou Flachbart tentokrát bezpečně proměnil. Do kabin jsme tak šli s nadějným dvoubrankovým vedením. Průběh druhého poločasu byl tímto daný. Klíčany se pokoušeli o zdolání domácí branky, Kosmonosy se soustředili na bezchybnou obranu a vyráželi k rychlým protiútokům. Jelikož ale už do konce zápasu žádná branka nepadla, mohli se naši hráči radovat z důležitého vítězství a zisku tří bodů.

Hodnocení trenéra:

Po minulém utkání jsme se chtěli zlepšit v obranné činnosti celého týmu, což se nám také povedlo a odehráli jsme zápas s nulou. Tentokrát naše domácí střetnutí nebylo moc k pokoukání a všechno jsme podřídili zisku nějakého bodu proti velmi kvalitnímu soupeři. V prvním poločase jsme měli i štěstí při rozích soupeře, ale vše jsme úspěšně přestáli a sami jsme byli dvakrát úspěšní. Celý tým musím pochválit za poctivý přístup k defenzivní činnosti. Sáhli jsme si až na samé dno, ale kýžený výsledek to přineslo. Z výkonů jedinců je nutné vyzdvihnout Michalce, který nastoupil při zranění Koubka po dlouhé době od začátku a podal velmi spolehlivý výkon. Ten jen zbývá doufat, že stejně tak dobře zvládneme i příští venkovní utkání.

Branky: 13´ Hošťálek Mir. ( Flachbart ), 41´ Flachbart (pen.)

Sestava: Hošťálek Mich. – Keszeg, Michalec, Hošťálek Mir., Šimáček – Šulc (75´ Hančar), Novotný ( 70´ Žďánský), Siřínek, Bažant – Kubelka (85´ Kraus), Flachbart (88´ Žižka)

FAČR: https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/d6381d5e-2b50-4348-9558-b1bff947be3e

 

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)