SK Kosmonosy – FK Říčany 3:0 (2:0)

V průběhu prvního poločasu nic nenasvědčovalo faktu, že na naše hřiště zavítal soupeř z úplného chvostu tabulky. Právě naopak. Hosté byli nebezpeční a hrozili především z rychlých brejků, které domácí obrana hasila s vypětím všech sil. Kosmonosy se snažili kombinovat po zemi a dostávat se do šancí po centrech z křídelních prostorů. Bohužel všechny brankové příležitosti zůstaly neproměněny, zejména dvě Siřínkovy nebezpečné hlavičky a pak Keszegovo břevno. První z gólu se radovaly Říčany, ovšem gól nebyl uznán kvůli ofsajdu hostujícího útočníka, který clonil našemu brankáři. Ve 39.minutě zahrál při výkopu hostující brankář rukou mimo vápno, a jelikož rozhodčí, zřejmě mylně, nařídil přímý volný kop místo nepřímého, pro Novotného už nebyl problém vstřelit úvodní branku utkání. O dvě minuty později po centru Hošťálka zamířil přesně k tyči Žižka, a tak jsme šli do kabin s tradičním dvougólovým náskokem. Bohužel druhý poločas byl poznamenám protesty hostujícího týmu proti rozhodčím, kdy byli vyloučeni dokonce dva hráči Říčan za protesty, a tak se zápas už pouze dohrával. Veliký vzruch přinesla další neuznaná branka hostí, tentokrát nutno přiznat, že regulérní. Domácí tým přestal úplně hrát a předvedl jedinou povedenou akci druhé půle, která ovšem skončila gólem. Žďánský po svém průniku podél lajny našel následně svým centrem ve vápně volného Scheuflera, který se z jedenácti metrů tváří tvář brankáři nemýlil. A tím jsme získali definitivně tři body v posledním podzimním utkání.

Hodnocení trenéra:

První poločas se hrál oboustranně kvalitní fotbal, kdy se hosté dostávali do šancí z rychlých protiútoků, které měli obrovskou kvalitu. My jsme své první šance neproměnili, a tak vše nasvědčovalo tomu, že první půle skončí bez branek. V závěru poločasu jsme dostali ovšem dárek v podobě přímého kopu z hranice pokutového území a Novotný se naštěstí nemýlil. A o dvě minuty později Žižka nádherným volejem získal naše dvoubrankové vedení. Druhý poločas byl o poznání horší vinou obou týmů, a tak se utkání jenom dohrávalo. Těžko lze najít nějaká pozitiva za jeho průběh. V prvním poločase byl nebezpečný zejména Vojta Šulc, s kterým měli hosté obrovské problémy. Poděkování patří celému týmu za zvládnutí závěru podzimní části.

Branky: 39´ Novotný, 41´ Žižka (Hošťálek Mir.), 89´ Scheufler (Žďánský)

Sestava: Splídek – Koubek, Hošťálek Mir., Michalec, Šimáček (80´ Kopal) – Keszeg (76´ Kraus), Novotný (80´ Scheufler), Hančar (Žďánský) – Siřínek, Šulc

 

FAČR: souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/56b027e7-cdd1-4e7f-a46d-e7666d34d02b

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)