SK Kosmonosy - FC Velim 3:0 (0:0)

Průběh prvního poločasu byl poznamenán hustým deštěm, kdy se tak již těžký terén stal téměř nehratelným. Domácí se do šancí prvních dvacet minut nedostávali a hosté ohrožovali branku Kosmonos pouze z dálky propagačními střelami. Po půlhodiny začali hrozit kosmonoští, a to zejména po standardních situacích. Do největší šance první půle se dostal Bažant a následně i Siřínek, oba však branky nedocílili. Ve druhém poločase převzali taktovku utkání do svých rukou domácí, začali kombinovat po zemi a více se pokoušeli o zakončení. A začaly padat i branky. První vsítil po průniku do vápna prudkou střelou na přední tyč Honza Flachbart. Hosté po obdržené brance svou hru otevřeli a naši hráči měli tak více místa na útočné polovině. Druhou branku jsme přidali po krásné průnikové přihrávce Keszega, který vyzval ke skórování Michala Šimáčka a ten svou slabší nohou nedal gólmanovi hostí sebemenší šanci. Nedlouho po té se blýskl samostatným průnikem do vápna Matouš Kubelka a efektně zakončil lobem přes vybíhajícího brankáře. Hosté se osmělovali pouze sporadicky a veškeré jejich akce naše obrana včele s brankářem úspěšně odvrátila. Tím jsme získali cenné vítězství nad sousedem z tabulky.

Hodnocení trenéra Maška:

Úvod utkání se nám nepovedl podle našich představ. I vlivem hustého deště se nám nedařila kombinace a takřka jsme se nedostávali k zakončení, kdy nám chyběla i odvaha k průniku do vápna. Zhruba od 25. Minuty jsme naši hru zpřesnili a vypracovali si i obrovskou šanci. V jejím zakončení však chyběly Ondřejovi Siřínkovi centimetry. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem pokračovat ve hře z konce poločasu prvního a být více odvážní v koncovce a kolem pokutového území. Vše změnila naše první branka, kdy Honza Flachbart prostřelil brankáře. Pak už jsme na hřišti dominovali a vypracovali si řadu šancí.

Cením si trpělivosti celého mužstva, kdy se snažilo po celých 90 minut o kombinační hru a plnilo předem stanovenou taktiku. Cenná je i vychytaná nula. Všichni hráči, včetně střídajících zaslouží absolutorium za odvedený výkon, ale ještě nás čeká spousta práce , abychom byli schopni takový výkon opakovat pravidelně.

Branky: 58´ Flachbart (Kubelka), 71´ Šimáček (Keszeg), 79´ Kubelka (Flachbart)

Branky video: https://youtu.be/Zq8i_kh7tjo

Sestava: Hošťálek Mich. – Keszeg, Koubek, Hošťálek Mir., Šimáček – Bažant (83´ Kraus), Flachbart, Novotný (74´ Žďánský), Hančar (64´ Šulc) – Kubelka (83´ Král), Siřínek (81´ Kozma)

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/549f85c8-4f9f-43b9-84e2-0ca46104d1a8

 

 

 

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)