293 06

SK Kosmonosy "A" - TJ Vitana Byšice 6:0 (2:0)

09.09.2015 20:01

Od samotného začátku domácí nováček ukazoval, že před svými fanoušky chce zvítězit a hned v 1. minutě se z levé strany řítil na gólmana kapitán Keszeg, ovšem Schneider v brance Byšic nohama vyrazil. V další šanci se v 5. minutě objevil Šulc, ale jeho slabá střela nenadělala gólmanovi žádné problémy. Poprvé se skóre měnilo v 8. minutě, když parádní Michalcův centr na zadní tyči našel Keszega a ten se nemohl mýlit. Vedoucí gól hráče Kosmonos uklidnil a ti hráli podle svých představ - dobře kombinovali a nepouštěli Byšice k ohrožení vlastní branky. Ani domácí si ale větší šance nevytvářeli - tedy až do 38. minuty, kdy se po pravé straně rozběhla nová domácí posila Flachbart (bývalý ligový fotbalista, kterého můžeme pamatovat i z evropských pohárů v dresu Sparty). Ten svou akci zakončil střelou a od zadní tyče se míč odrazil do branky. 2:0. Hosté v průběhu hry hrozili pouze ze standardních situací a největší šanci si schovali na samotný závěr - střela z výborné pozice po Menčlově zpětné přihrávce ale přelétla i ochrannou síť za brankou.

Hosté sice do druhé půle udělali změnu v sestavě, když Szena nahradil v útoku Kolínský, na rozjeté Kosmonosy to ale nestačilo. Domácí totiž navázali na výkon v první polovině a Byšice k ničemu nepouštěli. Ba naopak, dařilo se jim střílet další branky. Brzy po poločase se k odraženému balonu po standartce dostal Žižka, svým důrazem se dostal přes dva hráče a zakončil nekompromisně na přední tyč. 0:3. Netrvalo dlouho a bylo to 4:0, když se po vyražení míče gólmanem dostal k míči Flachbart a poslal míč brankáři do protipohybu. Poté domácí prostřídali sestavu a chvilku trvalo, než se rozjeli do obvyklých obrátek. Poté si ale vše sedlo a padaly další góly. Pátou branku vstřelil střídající Kraus, který se dostal k odraženému míči z rohu a z voleje svou slabší levačkou trefil parádní gól - gólman se jenom ohlédnul. Na 6:0 ukončil kanonádu Flachbart a v prvním zápase za Kosmonosy si tedy připsal hattrick. Kosmonosy si tak spravily chuť po smolné porážce v Klíčanech, naopak v Byšicích mají o čem přemýšlet.

Sestava: Hošťálek Michal, - Šimáček, Hošťálek Miroslav, Kozma, Michalec(61.Kraus), - Keszeg(69.Žďánský) , Žižka, Flachbrat, Šulc - Kubelka, Siřínek (54.Vizingr)

Branky: 8.Keszeg, 37.Flachbrat , 49.Žižka , 54.Flachbrat , 72.Kraus, 88.Flachbrat - nikdo