293 06

SK Kosmonosy "A" - TJ Sokol Záryby 3:2p (1:2)

29.09.2015 13:42

Záryby, které ještě nedokázaly vyhrát za 3 body, vyjely na půdu dalšího silného soupeře. Kosmonosy totiž ze 4 utkání vytěžily 9 bodů a sklonit se musely jen na půdě Klíčan. Záryby ale dokázaly zabrat a odvézt si bod.

Diváci se ještě ani nestačili usadit na svých místech a už se poprvé měnilo skóre - hned ve 4. minutě se totiž k hlavičce po rohovém kopu dostal Tomáš Vytlačil a nemýlil se. 1:0. Vyrovnání ale přišlo jen dvě minuty na to - mezery mezi stopery dokázali domácí využít ke krásné uličce. Na tu si naběhl kapitán Keszeg a v samostatném úniku střelou mezi nohy překonal brankáře Šulce. 1:1. Vzápětí mohl rychle otočit zápas Kozma, ale z rohu akrobaticky minul. A tak se ke slovu dostaly opět Záryby - konkrétně František Valentin napřáhl zpoza vápna a krásnou střelou vrátil vedení hostujícímu týmu. 1:2. Druhý gól se evidentně podepsal na hře domácích, jejichž statická hra nemohla zataženou obranu hostů překonat. Za zmínku stojí snad jen střela Bažanta levačkou, kterou zpod břevna vytáhl Šulc a také akce hostů, kdy po přihrávce Školáka střílel jeho útočný parťák Šťastný šajtlí vedle. Poločasový stav tak zůstával 1:2.

Do druhého poločasu se v sestavě Kosmonos objevil exligista Flachbart a měl prsty ve vyrovnávacím gólu. Jím zahranou standardku totiž dokázal na malém vápně dotlačit do sítě důrazný Kozma a bylo opět vyrovnáno. 2:2. Hra pokračovala i nadále ve stejném duchu - hosté svědomitě bránili od půlky hřiště a domácí se snažili najít skulinu. Nutno podotknout, že útoky Kosmonos byly mnohem nápaditější, než v první půli a hostující brance tak hrozilo nebezpečí. Asi největší šanci měl opět Bažant, ale zpětnou přihrávku na hranici vápna nedokázal zužitkovat, když nastřelil pouze nohy spoluhráče. Závěr přinesl ještě šanci na každé straně - nejprve střídající domácí Takač nastřelil hlavou spojnici tyčí a na druhé straně mohl zápas rozhodnout Bušinský. Ten se postavil k rozehrávce přímého kopu z hranice velkého vápna po faulu na Tomáše Vytlačila, ovšem jeho střela mířila vedle. Došlo tak na střelbu pokutových kopů (Záryby už počtvrté z pěti utkání!). V nich byli úspěšnější domácí, a tak si do tabulky připisují 2 body, zatímco Záryby domů vezou jen jeden.

Sestava: Splídek - Michalec, Hošťlek Mir., Kozma, Šimáček - Bažant(70.Řehák), Žižka, Kraus(46.Flachbart)),Keszeg- Šulc, Siřínek(79.Takacz)

Branky: 6.Keszeg, 54.Kozma - 4.Vytlačil, 15.Valentin