293 06

SK Kosmonosy "A" - FK Slavoj Stará Boleslav 1:0 (0:0)

05.11.2015 09:48

S oběma exligisty Vizingrem a Flachbartem v sestavě vyrukovali na svého soupeře hráči Kosmonos. To hosté naopak přicestovali pouze s jediným náhradníkem a kopačky tak musel nazout i předseda klubu Josef Matějovský (bratr záložníka Sparty Praha Marka Matějovského). Do zápasu domácí vstupovali se snahou napravit nepovedený zápas s Ovčáry a od úvodu měli více ze hry a drželi balon. Začalo se ovšem opatrně a na velkou šanci se čekalo až do zhruba 25. minuty, kdy Flachbart chytře vysunul Kubelku, který napoprvé pouze trefil ruce gólmana a odražený míč poslal akrobaticky nůžkami vedle branky. Poté hrozily Kosmonosy především ze standartních situací - dvakrát měl míč na hlavě Siřínek, ale jednou poslal míč vedle a podruhé si s jeho hlavičkou poradil gólman Slavoje Bodlák. Hosté spíše spoléhali na rychlé kontry, přičemž nejaktivnější byl v tomto směru zkušený Jiří Novák (37). Podpora od spoluhráčů ale byla minimální, a tak k ohrožení Hošťálkovy branky prakticky nedošlo.

I ve druhé půli domácí pokračovali ve své aktivitě a ovoce to přineslo hned po dvou minutách hry. Odražený balon z rohového kopu se dostal k Žižkovi, který si místo střely přehodil obránce a pak poslal míč zpět do malého vápna, kde stál připravený Vizingr, kterému už nedělalo problémy dostat míč do sítě. Ve 47. minutě se tak stav měnil na 1:0. Branka Kosmonosy uklidnila a další branku mohl přidat Šulc, který měl vykulený míč na vápně. Trefil však pouze nohy spoluhráče. Další velké šance už nepřicházely ani na jedné straně a postupem času se míč přesouval více na kopačky hostujícího Slavoje. Domácí tým ale pozorně bránil a nenechal hostům prostor pro vyrovnání. Tento scénář vydržel až do závěrečného hvizdu sudího Březnovského a Kosmonosy si tak zkušeně pohlídaly cenné vítězství.

Sestava: Hošťálek Mich.- Michalec, Hošťálek Mir., Vizingr(54.Kraus), Šimáček-Žižka,Bažant(89.Žďánský),Flachbart, Šulc- Kubelka(86.Řehák),Siřínek(81.Keszeg)

Branky: 47.Vizingr - nikdo