SK Bakov nad Jizerou "A" - SK Kosmonosy "A" 1:3 (0:2)

 

Ač nováček soutěže, v roli mírného favorita vstupovali do očekávaného derby hráči Kosmonos. To se také rozhodli potvrzovat hned od úvodního hvizdu a velmi rychle se dostali do vedení. Šulc se prosadil na pravé straně a našel před brankou zkušeného Vizingra (podobně jako Flachbart hráč s ligovými zkušenostmi), který se nemýlil. 0:1. Hned za dvě minuty to mohlo být pro hosty ještě veselejší, ale Kubelka v samostatném úniku trefil domácího gólmana Loudu jen do nohou. I další šance patřila hostům, kteří tak korunovali povedený úvod, ale opět Kubelka ze strany branku netrefil. To byla příležitost pro domácí konečně se vzchopit a dostat se do hry. To se jim také podařilo, ovšem žádná vyložená šance z toho nevyplynula. Nejnebezpečněji pro branku Kosmonos se jevil přímý kop Kvapila, ale Splídek dokázal vyrazit. Hrál se důrazný fotbal v dobrém tempu. Druhý gól byl kuriózní. Nepovedený centr Michalce se snášel pod břevno, Louda v brance míč neudržel a míč skončil až v brance. Ještě kurióznější byla reakce domácí lavičky, která po této chybě Loudu stáhla ze hry a mezi tři tyče se postavil Binder, který v minulých zápasech naskakoval do útočné řady. Do konce poločasu se hra vyrovnala a vážnější šance již k vidění nebyly.

Bakov se pokusil o aktivní vstup do druhé půle s jasným cílem – zvrátit utkání ve svůj prospěch. Tato snaha ale brzy vzala za své třetím gólem Kosmonos. Po přímém kopu hlavičkoval Vizingr, nováček v brance Binder míč jen vyrazil před Michalce, a ten dorážel do prázdné branky. 3:0. Přeci jen ale domácí ještě stačili zareagovat – Vaněk si navedl míč z lajny doprostřed a střelou k tyči nedal Splídkovi šanci. To domácí tým nakoplo a bakovští začali být aktivnější, zatímco hráči Kosmonos se po vzoru našich reprezentantů zatáhli. Výsledkem ale byly pouze standardní situace, které hostující obrana zkušeně odrážela. Pojistku ještě mohl Siřínek, ale jeho slabou střelu doběhl a na čáře vykopl obránce domácích. V poslední minutě mohl přidat gól střídající Bažant (mimochodem, náš redaktor pro III. třídu Mladá Boleslav), ale kličku gólmanovi udělal moc dlouhou a míč mu utekl do zámezí. I tak ale jeho tým mohl slavit vítězství v poměru 1:3.

Sestava: Hošťálek Michal, - Šimáček, Hošťálek Miroslav, Kozma(85.Řehák), Michalec, - Keszeg(76.Bažant) , Žižka(64.Žďánský), Flachbrat(59.Siřínek), Šulc - Kubelka(80.Kraus), Siřínek (54.Vizingr)

Branky: 61.Vaňek - 4.Vizingr, 22.Michalec, 54.Michalec

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)