První zápas za tři body!

V prvním utkání nového soutěžního ročníku zavítal náš tým do Sázavy, která se na jaře zachránila v soutěži až v jejím samém závěru. Hned od prvních minut potvrzoval náš tým mírnou roli favorita a snažil se domácí celek přehrávat kombinační hrou. V 9.minutě jsme se díky průniku po pravé straně a přesné dorážce Adama Sítaře ujali rychle vedení. Nadále jsme byli lepší uprostřed hřiště a vzadu téměř stoprocentně sbírali dlouhé nakopávané míče, kterým se prezentoval tým od Sázavy. Okolo 30.minuty jsme měli slabší desetiminutovku, kdy jsem svými nepřesnostmi nabídli několik standardních situací domácím. Vše náš tým přečkal bez úhony a těsně před přestávkou jsme šli do dvoubrankového vedení, kdy se po zablokované střele Siřínka, trefil opět Sítař.
 

Ve druhém poločase jsme již nepřipustili žádné komplikace a postupně jsme navýšili naše vedení po brankách Kozmy, který umístil Novotného přesný centr za záda sázavského gólmana a nedlouho po té si domácí obranu vychutnal Matouš Kubelka a vstřelil naši čtvrtou branku. O dvě minuty později se trefili i domácí. Náš celek měl ještě několik příležitostí, ale ty už do konce utkání neproměnil. I tak si veze zasloužené body z venkovního utkání.
 

Komentář trenéra Michala Maška:
 

“ K prvnímu utkání jsme jeli s velkým odhodláním odčinit domácí jarní porážku od týmu, který se zachraňoval v soutěži na poslední chvíli. Celý tým splnil, až na maličkosti, všechny taktické pokyny a zaslouženě zvítězil, což je vždycky na startu soutěže cenné a po psychické stránce důležité. Oproti přípravným zápasům jsme se prosadili konečně i střelecky, což nás dlouhodobě trápí již několik let. Vzadu jsme odehráli celých devadesát minut celkem solidně, i když jsem se nevyvarovali některých chyb, hlavně taktických. Musíme celé mužstvo pochválit za vzorné nasazení, pohyb všech hráčů i chuť zvítězit. Teď jen nezbývá doufat, že na to navážeme i v dalších utkáních.“
 

Sestava: Hošťálek, Keszeg, Žižka, Šimáček, Bažant (84. Podzimek), Scheufler (84. Böhm), Kozma, Siřínek (73. Žďánský), Novotný (63. Kubelka), Sítař (69. Šulc)
 

Střelci : 9. Sítař, 44. Sítař, 61. Kozma, 66. Kubelka


 

Dodavatel sportovního oblečení

www.lionsport.cz

 

 

SK Kosmonosy

Hradišťská 850
Kosmonosy
293 06

Číslo účtu SK Kosmonosy: 27-1394340247/0100
(účet veden u KB)
IČO: 14798441
776 565 076 (prezident klubu)