293 06

MFK Dobříž U17 – SK Kosmonosy U17 2:1 (1:0)

21.04.2015 09:52

Za pěkného a slunečného počasí vyběhli naši mladíci na hřiště v Dobříši, kde se utkali se stejně starými soupeři. Z počátku byl zápas opět bojem o střed hřiště. První větší šanci měl až po patnácti minutách hry Launa, který obdobně jako v minulém zápase využil špatného vyběhnutí brankáře daleko za velké vápno, tentokrát však neuspěl, když se pokusil zakončit hlavou, ale míč neměl dostatečnou razanci. O dvě minuty později už se do vedení dostali domácí, když využili výškové převahy ve vápně a osamocený hráč uklidil v malém vápně bez problémů dobře mířený centr z rohu. Naše hráče branka nepoložila a nadále úporně bojovali o každý centimetr hřiště, do zakončení se však příliš nedostávali. Hosté si ještě několik šancí vypracovali, nicméně pevná obrana je do zakončení příliš nepouštěla a když už přeci jen ano, pochytal vše brankář Vrána.

Nabuzení hosté hned na začátku druhé půlky zásluhou Čejky vyrovnali. Domácí s odpovědí dlouho nečekali a o 8 minut později opět strhli vedení na svou stranu, tentokrát po rychlém protiútoku a zakončení z malého vápna. Dorostenci Kosmonos se však nevzdávali a stále dobývali branku domácích. Ofenzivní snažení přinášelo ovoce. Ve slibné šanci se ocitl před brankářem Sýkora a o něco později loboval Falta. Oba však neměli potřebné střelecké štěstí. V posledních minutách se domácí už jen bránili náporu. Poslední dva rohy podporoval ve vápně i brankář Vrána. Z prvního Somr krásně zatočil rozehrávku z rohu do branky, míč pod břevnem však vyhlavičkoval nejvyšší hráč domácích. Z druhého následně neuspěl Čejka. Tři body tak zůstali v Dobříši, i když by si hosté za předvedený výkon minimálně bod zasloužili. Stoupající úroveň však dává naději a víru v získávání dalších bodů, jelikož v následujících 4 utkáních se střetneme s týmy na pozicích kolem nás (aktuálně 14. Kutná Hora, 10. Nymburk, 15. Tatran Rakovník a 16. Beroun; my jsme 13.). Proto zveme všechny fanoušky na zápas s Kutnou Horou, kterou přivítáme na hřišti v Kosmonosech již tuto neděli ve 12:30.

Branky: 41. Čejka

Vrána – Karli, Křivský, Rudolph, Štěpán – Falta (60.Král), Somr, Čejka, Launa, Rudolph – Sýkora (78.Reindl)