293 06

FK Mladá Boleslav U13 - SK Kosmonosy U13

24.04.2016 10:30

Tento mistrovský zápas FK Mladá Boleslav – SK Kosmonosy se hrál v neděli 24. 04. 2016 na 9. ZŠ Pastelka na umělé trávě a výkop byl naplánován na 10 hodinu. Před zápasem byla velká zima, takže úplně dobré počasí na fotbal nebylo.

Rozhodčí zapískal a zápas začal jenže bohužel už v 1. minutě po velké chybě v rozehrávce Kosmonos poslal Mladou Boleslav do vedení útočník s číslem 9 David Kohout. Kosmonosy chtěli, vyrovnat ale zanedlouho se opět našla chyba Kosmonoského týmu  a tu potrestal Matěj Diviš a zvýšil tak už v 5. Minutě na 2:0 pro domácí tým.

S Kosmonosy to vypadalo špatně, jenže chybu udělal i domácí tým v rozehrávce a tu střelou do prázdné branky potrestal Petr Hradec a snížil tak v 9. Minutě na 1:2. A než by se řeklo švec tak Kosmonosy po hezké akci vyrovnali na 2:2 a opět se prosadil Petr Hradec. Za prvních 11 minut padly hned  4 góly. Dokonce 1.poločasu se hra trošku uklidnila ale šance se stále naskytovali ale v bráně už žádná neskončila. Tak první poločas skončil 2:2.

Druhý poločas začíná! A ve 34. minutě Kosmonosy obrátily zápas a šli do vedení 3:2 i díky hatrricku Petra Hradce. Další vyložené šance Kosmonosy neproměnili a tak tým z Mladé Boleslavi vyrovnal na 3:3 díky Petru Štěrbovi. Zlomový moment utkání byl, když Mladá Boleslav neproměnila penaltu a za chvíli v 56. Minutě se prosadil kapitán Kosmonos Tomáš Král. Kosmonosy zbytek utkání kontrolovali a udrželi výsledek 4:3. Kosmonosy tak vyhrály poprvé v sezoně a mohli si tak zazpívat vítězný pokřik.

Sestavy:

FKMB (domácí tým): Zaplatílek Matěj, Diviš Matěj, Bejda Adam, Hložek Jan, Horák Martin, Faltys Jiří, Keller Tadeáš, Matějovský Dominik ©, Kohout David, Kaiser Lukáš, Štěrba Antonín, Štěrba Petr, Ilco Jan, Kraus Samuel, Fanta Ondřej a Helmich Votěj.

SK Kosmonosy ( hostující tým) : Boxan Jaromír, Kurc Michal, Tomáš Bělský, Hradec Petr, Dragoun Matyáš, Přibyl Tomáš, Hradec Daniel, Dragoun Štěpán, Stránský Matyáš a Král Tomáš.

autor: Michal Kurc