293 06

FK Bohemia Poděbrady U17 – SK Kosmonosy U17 2:4 (0:3)

30.04.2016 12:30

Vycházkové počasí k lázeňskému městu Poděbradům v sobotu naprosto dokonale pasovalo, bohužel však absolutně nesedělo povrchu umělé trávy, na kterou hráče Kosmonos domácí tým k mistrovskému utkání poslal. Nezvyklé teplo od sálajícího povrchu tak provázelo celých 80 minut utkání a bylo to znát.

Hosté se však s počasím rychle smířili a už v prvních 5-ti minutáh vedli, když si po pěkné akci narazil s Matyášem Somrem hostující záložník Matěj Král a s přehledm uklidil míč za brankářova záda (0:1). Poté Jakub Gärtner přihrál na Marka Nosálka a ten zařídil dvoubrankové vedení svého týmu (0:2). Za zhruba deset minut se do šance po přihrávce Matěje Krále dostal Matyáš Somr a nezaváhal (0:3). Hosté hráli v první půli jistě i v obraně a tak skončilo poločasové skóre na rozdílu třech branek.

V druhém dějství domácí, podobně jako jejich starší spoluhráči v předchozím utkání, dokázali snížit (1:3), ale prakticky hned z rozehrávky přihrál Jakub Gärtner na Jana Lexu, který vzal zodpovědnost na sebe a po nevídaném sólu z poloviny hřiště dokázal znovu svému týmu vrátit tříbrankové vedení (1:4). Absolutně tak sebral domácím naděje na úspěch. Další velké šance hostujícího týmu ale zůstaly nevyužity a tak se Poděbradským ještě v závěru podařilo snížit na konečných 2:4.

Sestava: Niedermertel, Šálek, Rudoph, Karli, Salač, Somr, Král, Gärtner, Nosálek, Stehlík, Lexa – Horčička.

Branky: Král (Somr), Nosálek (Gärtner), Somr (Král), Lexa (Gärtner)