293 06

FC Graffin Vlašim U19 – SK Kosmonosy U19 4:2 (4:1)

29.08.2015 10:00

První venkovní utkání letošní sezóny určilo za soupeře celek, který v loňské sezóně dokázal na svém hřišti vstřelit kosmonoským hráčům 4 branky. Ani tentokrát se domácí příliš nerozpakovali a počastovali hosty stejným počtem inkasovaných gólů.

V nestandardním vedru se hrálo výjimečně na hřišti vlašimského A týmu a domácí celek dokázal zaskočit hosty svou fotbalovostí, chutí po úspěchu a kvalitním nástupem do hry a zaslouženě šel hned v úvodu do vedení (1:0). Krátce poté se Kosmonosští probudili a dokázali vyrovanat, když nabídku k zakončení po střele Josefa Řehoře využil Dominik Hančar (1:1). Poté se hosté dožadovali penalty za na desítce rukou sraženou nadějnou střelu z hranice šestnáctky, ale rozhodčí byl jiného názoru. Následně zaváhali střelci na obou stranách a brankáři tak po úvodních trefách drželi remízový stav. Poslední třetina první půle byla však ze strany celku od Mladé Boleslavi naprosto katastrovální a domácím se podařilo velmi jednoduše vstřelit branku a aby měli hráči o půli o čem přemýšlet, přidali jim Vlašimští na cestu do kabin hned 2 kousky navíc.

Po velmi důrazném promlouvání do duše hráčů hostujícím trenérem se ve druhém poločase hra částečně zlepšila a nástup hostí byl intenzivní. Tlak na branku domácích stoupal, ale z několika téměř stoprocentních šancí dokázal po centru Jakuba Čejky vstřelit braku pouze mladičký záložník Matyáš Somr (4:2). Domácí následně svou obětavostí, vůlí a chutí zvítězit dokázali ubránit všechny ostatní ataky Kosmonos a tak naprosto zaslouženě zvítězili.

Zrodila se tak velmi brzy první letošní ztráta a je jasné, že naprosto mizerná účast části hráčů na letní přípravě a přístup některých jednotlivců všeobecně si vybírá svou daň.

Sestava – Sýkora – Limr, Král, Kopal, Gartner, Stopa, Čejka, Somr, Podzimek, Hančar, Řehoř – Štěpán, Potrošovský, Oláh, Král, Rudolph

Branky: Hančar (Řehoř), Somr (Čejka)