293 06

Druhé derby za sebou se nám nepovedlo

15.10.2017 18:26

TJ Sokol Pěčice- SK Kosmonosy 3:0 (2:0)

Druhé derby za sebou čekalo naše muže, v rámci 10. kola I.A. třídy zajížděli na půdu Pěčic, které se zatím vyhřívají na první příčce tabulky. Očekával se tak těžký zápas, což se nakonec potvrdilo. Již ve třetí minutě se ocitl míč v naší síti, naštěstí pro nás letěl nahoru i praporek asistenta a branka tak pro ofsajd uznána nebyla. Hra se poté vyrovnala a odehrávala se převážně mezi šestnáctkami bez výraznějších šancí. Náš celek trpělivě čekal na svoji šanci, která přišla okolo dvacáté minuty utkání. Keszeg se vrhl do rychlého protiútoku, obhodil si obránce a předložil míč do stoprocentní šance Sítařovi, který ovšem přiležitost nevyužil. A tak přišel trest na druhé straně, po centru z pravé strany nedokázala naše obrana odklidit míč, který proletěl až k domácímu útočníkovi a ten prostřelil Januru - 1:0. Jako již tradičně nás obrdžená branka opařila a těžko jsme se dostávali zpět do zápasu. Tomu nepomohla ani 37. minuta utkání, kdy po našem rohovém kopu přišel rychlý brejk, který jsme nedokázali zachytit a domácí si s ním poradili lépe, než my - 2:0. Do konce poločasu jsme měli šanci na snížení skóre, ovšem hlavičku jednoho z našich hráčů odklidil z brankové čáry domácí obránce. Do kabin jsme tak šli s dvoubrankovým mankem.

Do druhé půle jsme vstupovali se snahou snížit náskok a zdramatizovat tak ještě průběh utkání, jenže domácí si zkušeně hídali svůj náskok a do větších šancí nás nepouštěli. Sami navíc přidali třetí branku, když jsme v 66. minutě nedokázali pokrýt rohový kop, po kterém se trefil do šibenice domácí obránce. O chvíli později mohlo skóre vypadat ještě hrozivěji, jenže domácí utočník, naštěstí pro nás, minul z malého vápna zcela odkrytou branku. Naší hře nepomohlo ani prostřídání v průběhu druhé půle a těžko jsme se již dostávali do šancí. Zbytek zápasu se tak již odehrál bez dalších gólů a tak náš celek odešel poražen o tři branky. Nezbývá než doufat, že příští týden napravíme nepovedený výkon domácím zápasem s Velimí.

Sestava: Janura – Keszeg, Žižka, Michalec, Šimáček  (68. Kraus)- Koubek, Kozma, Podzimek (54. Siřínek), Šulc - Sítař, Novotný (68. Král)