293 06

SK Rakovník U19 - SK Kosmonosy U19 2:4 (2:1)

08.11.2014 09:32

Málo komu se „poštěstí“ dva týdny po sobě hrát proti prvnímu týmu tabulky a souhra okolností tomu chtěla, aby se v takové situaci ocitli hráči kosmonoské U19. Vítězstvím v posledním domácím utkání totiž paradoxně pomohli do čela týmu SK Rakovník, aby se s ním o týden později utkali o průběžné první místo tabulky krajského přeboru.

Jak už tomu v posledních týdnech podzimní části bohužel bývá, marodka kosí jednoho hráče za druhým a tentokráte naprosto gradovala, kdy k utkání ať už prvně nebo opakovaně nemohli nastoupit Zemanec, Král, Kostraba, Podzimek a za Řepov hrající Kořínek. Zcela fit nebyli ani Pařízek a kapitán týmu Siřínek, kteří však přes zdravotní indispozice přeci jen nastoupili.

V Rakovníku na hráče čekalo jedno příjemné překvapení v podobě azurového nebe a jedno méně příjemné překvapení v podobě herní plochy, která nebyla z nejrovnějších. Do zápasu vstoupili lépe domácí a po sérii špatných herních řešení se dostal do šance domácí útočník, který velmi brzy vstřelil branku na 1:0. Kosmonoští se ze vstřelené branky brzy oklepali a snažili se srovnat skóre, což se povedlo střelci domácích Josefu Řehořovi po asistenci Dominika Bára (1:1). Hosté začali herně přehrávat soupeře a snažili se zvrátit brankový poměr ve svůj prospěch, ale místo přání jít do vedení, přišla sprcha v podobě branky na 2:1, která domácí uklidnila. Do půle mohli hráči Kosmonos po dvou velmi slibných šancích srovnat, nicméně nepovedlo se a tak byl po 45 minutách stav skóre nakloněn Rakovnickým.

Do druhého poločasu šli hosté s jasným záměrem, pokusit se soupeře přehrát a bodovat. Kvalitním týmovým výkonem a nasazením dokázali hráči nejdříve po učebnicové akci srovnat, když Dominik Hančar zatáhl míč po levém křídle a centrem přesně našel zakončujícího stále ještě mladšího dorostence Jakuba Čejku (2:2). O pár minut déle byl faulován Dominik Bár, který sám zahrával následný přímý kop a míč letící do vápna si za značného přispění Dominika Hančara prodloužil obránce do vlastní sítě (2:3). Branku jistoty přidal před koncem utkání střelou z šestnáctky na zadní tyč Tomáš Kahule po asistenci mladíka Matyáše Somra (2:4).

Domácí byli kvalitním soupeřem, avšak Kosmonoští hráči dokázali zvítězit díky dobrému týmovému výkonu a větší vůli vyhrát.

Tímto Vás chceme pozvat na poslední letošní utkání, které sehrají domácí v neděli 16.11.2014 od 10:15 na domácím hřišti v Kosmonosích proti TJ Tatran Sedlčany.

Sestava: Sýkora – Živný, Siřínek, Kopal, Folprecht, Pařízek, Čejka, Bár, Kahule, Hančar, Řehoř – Štěpánek, Potrošovský, Somr, Launa, Sameš, Týsl

Branky: Řehoř, Čejka, Hančar, Kahule