|U13| Mladší urvali vítězství

03.09.2023

KP žáků U13

SK Kosmonosy x MFK Dobříš

 Mladší žáci ve svém utkání s dalším středočeským soupeřem nezaváhali a po bezbrankovém prvním poločase třemi slepenými góly v rozmezí 4 minut urvali vítězství, které neohrozil ani soupeřův proměněný pokutový kop. Ten mrzel snad jen našeho opakovaně výborného brankáře, jenž si tedy musí na svou první nulu v přeboru ještě počkat.

sestava SKK: Košek - Folprecht, Pešta, Čechlovský, Dobai, Žoček, Varga, Dubský, Čumita, Jakeš, Kulichová, Havlíček, Mergbi

trenér Kurc k utkání: Od začátku jsme si uvědomovali, že nás čeká další těžký zápas. Soupeř na nás z kraje utkání doslova vlétl a vytvořil si pár vážnějších šancí, které jsme obětavostí a nebo zákrokem spolehlivého gólmana ustáli. V 10 minutě jsme pomalu hru vyrovnali a začali pomalu udávat tempo zápasu. Do poločasu jsme si vytvořili několik solidních příležitostí, ale buď jsme zbrkle zakončili, danou situaci přehráli, a nebo taktéž jako nás podržel hostující tým gólman. V poločase jsem hráče nabádal ať pokračují v aktivitě a jsou trpěliví, že když budou dále pracovat a především na menším hřišti soubojovat, tak branka přijde. V druhém poločase, až na první dvě šance hostů, kde znovu dobře zareagoval náš brankář, jsme už soupeře přehrávali a ten se většinou zmohl jen k dlouhým nákupům na rychlého útočníka, se kterými jsme si až na pár vyjímek poradili. Šance jsme si po dobře založených akcích vytvářeli, ale branka ne a ne přijít. Následně jsem byli během 4 minut odměněni a dostali se do vedení 3:0. Utkání už jsme pak měli pod kontrolou a je jen škoda, že při některých opravdu povedených akcích se neodměníme góly. Na výhře už nic nezměnila ani penalta v závěru utkání. Opět si myslím, že rozhodla fyzická připravenost, v které na tom podle utkání nejsme vůbec špatně a ukazuje se, že brzký start se nám vrací a měl smysl! Zvládli jsme další těžké utkání, a i když terén nebyl úplně ideální, tak hráči k fotbalovosti, kterou určitě mají, přidali především důraz a soubojovost, což je pak na menších hřištích klíčové.

 Děkujeme soupeři za utkání a rodičům za podporu!