|U11| Týmový den v Kosmo

30.08.2022

 V pondělí 29.8. proběhl v našem areálu SK Kosmonosy týmový den kategorie U11/10 plný tréninku, vzájemného poznávaní a her, zakončený přípravným miniturnajem s FC Sporting MB.

 Po ranním srazu, na který se mezi 8-8:30 dostavilo 25 natěšených hráčů a tři ospalí trenéři, se po vzájemném přivítání, šlo v rychlém sledu do akce. Hráči měli pár minut na převlečení a přípravu a už je čekala první tréninková fáze, na kterou na hřišti dohlížel i GTM OFS MB trenér Petr Huf. Ten tu vůbec nebyl náhodou. Samozřejmě byl sledovat potenciální adepty reprezentačního dresu OFS MB kategorií U10 a U11, které v našem týmu máme. Také však pozoroval tréninkovou jednotku pohledem garanta trenérské licence, kterou tímto tréninkem úspěšně dokončili naši hlavní trenéři - gratulujeme. 👍⚽  

 Po první tréninkové jednotce, kterou kluci zvládli na jedničku, následovala trocha hygieny 🛀 a už se mohli všichni těšit na oběd 🍕🥤. Ten jsme tentokrát řešili pizzou, kterou snad žádné z dětí nepohrdlo. Jelikož bylo vše předem naplánované, tak pizzamužík přistál s dodávkou jídla v našem areálu přesně na dvanáctou, a tak jsme se s chutí mohli pustit do oběda. 

 Abychom to s tím tréninkem moc nepřeháněli, byla po obědě naplánovaná klidová aktivita v podobě malého sportovního kvízu s netradičními otázkami a chvilka volna na dětském hřišti. Následně se pro jistotou rozdala svačina pro zbytek dne a od dvou hodin se šlo znovu do práce.


 I přes zvyšující se teplotu, děti v plném nasazení odtrénovaly druhou fázi a makaly co to šlo. Snažily se plnit všechny úkoly připravené na tréninkovém hřišti a ještě se u toho stíhaly blíže poznávat, jelikož jedním z úkolů bylo, při cvičení ve dvojicích zjistit o tom druhém nějaké informace. I s tímto se hráči skvěle popasovali a snad to přispělo zase trochu více k utužení party v našem týmu.

 Po další hygienické přestávce 🚿🚽  a menší svačině byla pro děti připravená vycházka po Kosmo směrem k biotopu. Toto byla snad jediná nepovedená věc, jelikož v pondělí je v areálu sanitární den a tak jsme se dovnitř nedostali. Nedalo se nic dělat, náladu jsme si tím pokazit nenechali a po návratu na SK jsme se po menším odpočinku ve stínu začali chystat na vrchol dne: PU s FC Sporting MB. Zde bychom chtěli velice poděkovat trenérovi Bílkovi za suprovou spolupráci v rámci těchto vzájemných měření sil.

 S malým zpožděním tedy po šesté hodině nastoupilo několik týmů SKK proti FC Sporting do vzájemných utkání a tímto se náš týmový den úspěšně uzavřel.

Hodnocení dne, trenér Boxan: 

 Moc bych chtěl poděkovat hl. trenérovi Kurcovi za skvělý nápad na den s fotbalem. Děti se rozhodně nenudily, protože jsme byli celý den v pohybu. Stihli jsme 2 tréninkové jednotky, procházku po Kosmo a závěrečné vyvrcholení dne v podobě PU se Sportingem. Zpestřením sportovního dne byl například i netradiční poobědový kvíz 🤯.

 Za trenérský tým bych chtěl poděkovat všem zúčastněným dětem za přístup k práci a rodičům za návštěvu a podporu při utkání. 

 Myslím, že celý den splnil přesně ten účel, pro který jsme ho pořádali. Více se vzájemně s dětmi poznat i v jiných situacích než v tréninku a zápase a utužit mezi dětmi navzájem partu. Toto vše se určitě přenese i na hřiště a bude to znát.  

fotoprůřez fotbalovým dnem