|U11| Turnaj nadějí na FK MB

02.09.2023

 Znovu po roce se naše starší přípravka představila na prvním velkém turnaji sezóny. 

 Areál FKMB hostil tradiční turnaj minifotbalu fotbalových nadějí, na kterém se představilo 16 týmů ze středních Čech a okolí. Náš nově rodící se tým st. přípravky se v turnaji sice rozjížděl pomaleji, ale v závěrečné skupině o umístění se nakonec slušně rozstřílel a s přehledem ji vyhrál.

sestava SKK: Hrubý - Plíhal, Grabiecová, Just, Doležal, Fronk, Macháček, Cytryna, Hikl, Gajdoš, Dulák

hodnocení trenéra Macháčka: Turnaj se pro nás od začátku nevyvíjel vůbec dobře. Než se náš tým stihl srovnat s tempem a kvalitou soupeřů, tak uběhla základní část a my jsem měli na kontě tři porážky a jednu velkou nulu vstřelených branek. Našimi soupeři byl tým výběru OFS MB, Český Brod a Brandýs-Boleslav. 

 V druhé půlce turnaje jsme se dostali do skupiny Chrome, kde jsme se setkali s týmy, které stejně jako my skončily v základních skupinách na 4.místě. V téhle skupině jsme hráli s Benátkami, Dobrovicemi a Bakovem (všechno naši budoucí soupeři v OP). První zapas jsme odehráli proti Benátkám, kde se přeci jen ukázalo, že umíme střílet branky a my jsem s přehledem vysoko zvítězili. V dalším zápase Dobrovice, které na nás vlétly a rychle vedly, ale náš tým se nevzdal, převzal roli lepšího a dokázal srovnat. Ke konci zápasu bylo pár šancí na obou stranách, ale skóre se už nezměnilo a rozešli jsme se spravedlivou remízou. Náš poslední zápas byl proti Bakovu. Výkon obou týmů byl na začátku hodně vyrovnaný a v půlce zápasu byl stav nerozhodný. Pak se to zlomilo v náš prospěch, když se projevila malinko větší zkušenost našich starších hráčů a my jsme znovu vysoko zvítězili. Ve skupině Chrome si naši malí fotbalisti spravili chuť, ukázali že fotbal hrát umí, nakonec nastříleli i hezké góly, ukázali i pár týmových akcí, kde si hezky nahráli a dokázali skórovat. Samozřejmě se našly i hezké individuální akce, které byly také proměněné. Za celý turnaj musím nakonec tým pochválit, jelikož se děti nenechaly odradit počátečním neúspěchem a svou skupinu o umístění vyhrály.

 Z individuálních výkonů si tentokrát velikou pochvalu zaslouží brankář, který nás v celém turnaji velice podržel.

 Dětem děkujeme za nadšení a předváděnou hru a přejeme hodně úspěchů v rozbíhající se sezóně.