| U11 | JAK TRÉNUJEME V ZIMNÍ ČÁSTI SÉZONY

25.02.2022

Naše starší přípravka trénuje od prvního týdne v lednu 3-4 týdně. Od ledna trénujeme takto: v úterý využíváme přírodní areál Kosmonos v lepším počasí travnaté hřiště (16:15 - 17:30), ve čtvrtek chodíme na umělé hřiště do Mladé Boleslavi k OBI (18:30 - 20:00). Pátky jsme vždycky rozděleny na dvě skupiny a jedná trénuje v hale na 7.zš (16:00 - 17:30) a druhá na 2.zš (17:00 -
18:30). Jako zpestření tréninků chodíme ještě soboty na jumping (trampolíny) k Fitplace (11:00 -
12:10) a samozřejmě o víkendech jezdíme na velmi oblíbené turnaje nebo přípravné zápasy.

Trenér Kurc:

"Začali jsme trénovat po menší zimní přestávce, hned první týden v lednu. Takže už trénujeme skoro 2 měsíce. Oba s trenérem jsme velmi spokojení s účastí a přístupem dětí k tréninkům. Dětí na trénink nám chodí opravdu hodně, z čehož máme radost. S trenérem se snažíme pro děti vymýšlet zajímavé fotbalové cvičení, ale také spoustu legračních pohybových aktivit. Tomu také přizpůsobujeme naše tréninky v hale a v areálu Kosmo se snažíme hlavně rozvíjet pohybovou a koordinační stránku, naopak na hřišti praktikujeme práci s míčem, zápasové situace a samozřejmě oblíbenou hru. Oba s trenérem jsme rádi, že spoustu dětí dělá i jiné sportovní koníčky a jsou pořád v pohybu. Od září, co trénujeme je vidět u spoustu dětí veliký posun a je vidět, že je fotbal a pohyb tady v Kosmo baví, což je na tom to nejlepší."

Trenér Boxan:

"Na nic jsme nečekali a s dětmi jsme začali trénovat už na začátku ledna a jsme překvapeni tím, kolik dětí chodí na tréninky. Je samozřejmé, že děti v tomto věku mají spoustu dalších koníčků a zálib, ale i přesto je jich tu spoustu, kteří chodí neustále, tréninky je baví a chtějí se nadále zlepšovat. S trenérem uzpůsobujeme tréninky, tak aby je co nejvíce bavily, například hraním fotbalu na umělé trávě, nebo soutěžením u opičích drah v hale, ale zároveň se snažíme, aby měly děti neustálý pohyb, z toho důvodu také trénujeme 4x týdně. Za půlrok co tu trénuju, mám obrovskou radost z posunu dětí a je vidět, že je fotbal v Kosmo baví."