|U11| Další kolo KP, tentokráte v Boleslavi

25.09.2022

 Sobotní program našich přípravek U11 začal v areálu FA FKMB, kam jsme jako hosté přijeli k dalšímu turnaji KP.

 Byli jsme sice rádi, že na výjezd jedeme jen tzv. pod kopec. Ale to je jen slabá náplast na jinak utahané odpoledne. 

 Jako laik fotbalu jsem tentokrát opravdu zklamám. My se prostě snažíme ten fotbal pro všechny děti dělat pořádně, ať mají zážitek. Ale v sobotu se mi zdálo, že je pro organizátory tohoto kola celý tento projekt jen nějakou přítěží.

 Ale k fotbalu: možná i děti měly podobný pocit jako já a i když tentokrát počasí vyšlo na 1*, tak než se náš tým dostal do provozní teploty, byla zapsána prohra s domácím týmem, který nás kromě pár rohů do ničeho kloudného nepustil a nebýt Marťase v bráně, byl by z toho tentokrát debakl. Prostě zápas plný bránění našeho území dopadl pro soupeře a my mu samozřejmě gratulujeme, jelikož hráči FK byli tentokráte nad naše síly. 

 V dalších dvou zápasech jsme pokaždé dokázali obrátit nepříznivý stav v konečném výsledku na naši stranu, ale celkový dojem ze zápasů... Nevím, nejsem fotbalový odborník, ale tentokrát to prostě nebylo ono. 

 Každopádně v našem týmu rodičů panuje optimistická vize, že to byl jen momentální výpadek a jinak náš tým bude pokračovat ve výkonech, které předvádí od začátku této sezóny. 

 Našim dětem a jejich trenérům děkujeme a těšíme se na další zápasy. 

SK Kosmonosy pod vedením trenérů Boxana a Kurce: Svoboda, Švadlenka, Najman, Pešta, Dobai, Pastorek, Čechlovský, Bruntz 

hodnocení trenéra Boxana: 

 Druhé kolo krajského turnaje nedopadlo tak dobře jako to první v Kosmonosech, ale o to lepší to pak pro kluky je. 

 Tentokrát jsme odehráli 3 velmi vyrovnaná utkání a ačkoliv nám s trenérem přišlo, že kluci nepodali nejlepší výkon, tak dokázali odehrát velmi dobrá utkání a dvakrát otočit vývoj zápasu.

 První zápas s domácím FKMB byl i přes těsný výsledek 1:2 jednostranný. V bráně nás svými neuvěřitelnými zákroky podržel Marťas a kluci se snažili hrát fotbal i za cenu prohry. Jediný gól jsme vstřelili z rohu, který byl krásnou ukázkou toho, jak bychom je chtěli rozehrávat. 

 Do dalších zápasů jsme si s sebou vzali nechuť z prvního zápasu, ale náladu jsme si spravili spoustou pěkných kombinačních gólů a kluci tak dokázali těsně dvakrát zvítězit.

 Rád bych vyzdvihnul bojovnost Jáchyma a výkon střelce Matyho, kterému se mimo jiné podařilo skórovat z postu gólmana. 

Za celkový turnaj děkujeme našim klukům i soupeřům za zajímavý fotbal a rodičům za podporu. 

hodnocení trenéra Kurce:

 Další kolo krajského přeboru nás čekalo tentokrát v nedaleké Mladé Boleslavi, kde jsme opět odehráli další 3 vyrovnaná utkání. 

 Utkání s FKMB: Je nutné podoktnout, že po většinu zápasu byl domácí celek z Mladé Boleslavi lepším a hlavně aktivnějším celkem. Celkově nám toho moc náš soupeř nedovolil, ale i díky bojovnému výkonu a hlavně díky skvělému Marťasovi Svobodovi v bráně jsme prohráli pouze 1:2. Soupeř z Boleslavi nám ukázal jak velkou kvalitu má a pro nás asi jen dobře. Kluci viděli, že je  potřeba pořád na tréninku makat.

 Utkání s SK Slaným: Další utkání jsme odehráli s SK Slaný. Zápas jsme nakonec o gól vyhráli. Ale s tímto zápasem moc spokojený nejsem. Přišlo mi, že jak v prvním zápase, tak i v tom druhém nám chybělo mnohem více dravosti a energie, občas to vypadalo jako by klukům došla šťáva a neměli dostatečný zájem o hru, což mě přeci jen dost mrzí. V tomto zápase musím vyzdvihnout naši poslední vítěznou branku, která byla po 7 bezchybných přihrávkách za sebou a padl z toho velmi pěkný gól. Škoda, že jsme se takhle neprezentovali celý zápas.

 Zápas s Pšovkou Mělník: Poslední zápas nás čekala FK Pšovka Mělník. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a vlastně po chvilce jsme prohrávali 0:3. Jsem rád, že i když na hráčích byla občas vidět jakási nechuť k zápasům, tak v tom posledním našli v sobě ještě nějaký elán a energii a soupeře nakonec porazili 5:3, čehož si vážím a jsem rád že to kluci nezabalili a utkáni otočili. 

 Celkově jsme rádi za další 3 utkání s kvalitními soupeři. Od nás z pohledu týmového výkonu to nebyl nejpovedenější turnaj. Dost často jsme na můj vkus až nezvykle chybovali v rozehrávce a občas působili až znuděně, což se nesmí stávat, protože kluci hrají fotbal pro radost a ne, aby byli znudění. Cením si ale toho, že v posledním utkání jsme nakonec  přes nepříznivý vývoj utkání otočili, a to i když se nám všechno v turnaji ne úplně dařilo. 

 Turnaj je potřeba hodit za hlavu a doufám, že si kluci v neděli odpočinuli a v pondělí na Planeo Cupu je uvidím, jak je znám plné energie, síly a zase s chutí vítězit a dávat góly, protože se takhle prezentují cele září, tak věřím, že v pondělí v tom budou zase pokračovat a sobota byla pouze vyjímka.

 Děkujeme za podporu našim úžasným rodičům.