|U10| Přípravné utkání se Sportingem 

27.05.2022

Přípravné utkání

SK Kosmonosy U10 : FC Sporting MB  9:16 


sestava SKK: Hůlka (B), Hadari, Kühnel, Vasiľ, Babák, Procházka, Pastorek, Řezáč, Bruntz, Hlava, Plíhal


 V rámci přípravy na další sezóny a vytížení všech hráčů týmu, jsme se v přípravném utkání střetli s oblíbeným týmem Sportingu, se kterým máme v této kategorii velice nadstandartní vztahy a v takovýchto utkáních se střetáváme často.

 Do hry byli nasazeni převážně hráči širšího kádru našeho týmu U11, kteří se účastní tréninků, doplnění o pár zkušenějších hráčů.

 Hlavní slovo dostali hráči U10, kteří budou tvořit jádro našich týmů v příští sezóně a potřebují získávat herní zkušenosti. Od začátku zápasu se samozřejmě projevovala nezkušenost a menší vyhranost, kdy nás soupeř často nepustil do větších kombinací. 

 S podporou hbitého gólmana Matěje H., který i na tomto neobvyklém postu řídil a držel naši hru a rychlých náběhů za obranu soupeře, se i nám nakonec podařilo vstřelit několik branek a týmu Sportingu být důstojným soupeřem. 

 Celkově se však projevila potřeba více se soustředit na svůj výkon a hlavně dávat pozor a makat v tréninku, jelikož šancí předvést své zlepšení v zápasech bude přibývat a je potřeba jich využít. 

 Nakonec se ještě oba týmy dohodly na střelbě pokutových kopů, které se v soutěžích OP moc nevyskytují a tam se naši hráči a hlavně v tomto zápase zaskakující gólman předvedli a ukázali hezké proměňování a bravurní zákroky na brankové čáře.  

 Ještě jednou děkujeme týmu FC Sporting za přátelské utkání a těšíme se na další setkání na hřišti.

Hodnocení trenéra Kurce:

 V přípravném utkání se Sportingem Mladá Boleslav dostali šanci naši mladší a méně zkušení hráči. V utkání se ukázalo, že většina kluků musí zabrat mnohem více na tréninku a zároveň více vnímat pokyny od nás trenérů. I tak si myslím, že pro naše kluky byl zápas další velkou zkušeností a budou chtít na sobě v tréninku zapracovat. Vyzdvihl bych výkon Domči Bruntze, Matěje Hůlky, Adama Procházky a Matyho Pastorka, kteří po celý zápas nevypustili jediný souboj a bojovali o každý balón. S trenérem doufáme, že se k nim zbytek hráčů co nejdříve přidá.   Děkujeme soupeři za utkání a rodičům za jejich podporu.