293 06

Z Poděbrad přivezli starší dorostenci všechny body!

17.09.2017 15:36

FK Bohemia Poděbrady - SK Kosmonosy 0:2 (0:1)

Do utkání jsme šli s tím, že chceme navázat na první dvě kola a přivést z venku další body i přesto, že jsme čekali těžký zápas. Od prvních minut jsme byli kombinačně lepším týmem, měli dostatečný pohyb bez míče a z toho pramenila první branka, která přišla už ve 14. minutě. Na pravé straně hřiště jsme dobře presovali, Novák získal míč a poslal dobrou kolmicí Somra do šance, který uklidil míč podél gólmana. Po vedoucí brance jsme se zhruba na deset minut zbytečně zatáhli a hra se trochu vyrovnala, ale soupeř si nedokázal vytvořit žádnou vážnější šanci. Po slabší desetiminutovce jsme opět začali diktovat tempo hry a do poločasu soupeře přehrávali. Kdybychom se nebáli koncovky zpoza vápna a nesnažili se některé situace dohrávat až do prázdné branky, tak jsme mohli skóre ještě navýšit.

Vstup do druhého poločasu se nám opět podařil. Nejprve jsme sice nedokázali proměnit šanci ze standartní situace, ale později, v 55. minutě, kdy utekl po pravé straně Král, navedl si míč na střed, přihrávkou do vápna našel Nováka, který posunul na Lexu a ten do odkryté branky zvýšil na 2:0. Druhá branka nám dodala klid na kopačky a na hřišti jsme dominovali, drželi jsme dobře míč, vyhrávali osobní souboje, po ztrátě míče jsme byli dobře v defenzivním postavení. Postupem času působil soupeř až odevzdaným dojmem. My už jsme se nikam nehnali a utkání poměrně v klidu dotáhli do vítězného konce s výsledkem 2:0. Od vstření druhého gólu bylo na hráčích vidět odhodlání udržet čisté konto, což se povedlo. Celý tým zaslouží pochvalu jak zápas vzladli.

SestavaVrána – Pešta, Zeman, Zemen, Novák (71. Fišer) – Hurdes, Salač, Strouhal(K), Král  – Lexa (78. Mulač), Somr

Branky: 14. Somr, 55. Lexa