293 06

Z Poděbrad jsme se vraceli z prázdnou

24.09.2017 10:01

FK Bohemia Poděbrady - SK Kosmonosy 4:1 (2:0)

V dalším kole A. třídy nás los zavedl na hřiště Poděbrad, kde jsme chtěli navázat na dobrý výkon z minulého kola. Zápas se odehrával na těžkém terénu, což bylo zapříčiněno neustálým deštěm v průběhu celého utkání. Do utkání jsme nevstoupili špatně a v úvodních minutách jsme byli lepším týmem. Do první šance se hnal Novotný, kterého po zasekávačce ve vápně podrazil jeden z domácích obránců, ovšem píšťalka rozhodčího zůstala němá. Místo toho tak udeřili v 16. minutě utkání domácí po našem nedůrazu na levé straně, kdy jsme nechali domácího útočníka bez problému otočit a vystřelit na zadní tyč - 1:0. Za dalších osm minut jsme se dostali do ještě větších potíží, po Podzimkově velmi podobném zákroku, jako byl ten na Novotného, se ovšem na druhé straně penalta již pískala. Domácí kapitán si s ní poradil a my tak museli dotahovat již dvoubrankové manko. Paradoxně jsme ale do konce poločasu byli aktivnější a vytvořili jsme si několik náznaků šancí, ovšem bohužel bez gólového vyústění. Za zmínku stojí především centr Kubelky, na který dobíhající duo našich hráčů bohužel nedosáhlo.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se co nejdříve pokusíme vstřelit kontaktní branku. Naše plány ovšem vzaly za své hned sedm minut po úvodu druhé půle, kdy jsme vyklidili střed pole a domácí útočník se kličkou přes dva hráče dostal až před Januru, se kterým si věděl rady - 3:0. Zápas jsme ovšem nechtěli vzdát a branky jsme se dočkali i my, po centru Sítaře od brankové čáry se prosadil hlavou Kubelka, pro údajný ofsajd ale branka nebyla uznána. A tak místo naší branky opět udeřilo na druhé straně, kdy domácí útočník vystřelil z hranice vápna a tečovaná střela nešťastně přeletěla bezmocného Januru. Zbytek zápasu už se spíše dohrával a tři minuty před koncem jsme se konečně dočkali čestného úspěchu, kdy se po centru od rohového praporku prosadil hlavou Sítař. Z Poděbrad se nám tak nepodařilo uloupit bodový zisk a nezbývá nám nic jiného, než ztrátu napravit v příštím kole na domácím hřišti proti Divišovu.

Sestava: Janura – Keszeg, Žižka, Podzimek, Šimáček - Šulc , Žďánský (65. Siřínek), Scheufler T., Kubelka (65. Bažant) - Novotný, Sítař

Branka: 87. Sítař