293 06

TJ Sokol Řepov - SK Kosmonosy "B" 2:2 (0:0)

13.10.2015 16:57

Od samotného úvodu se hrál zápas na velmi dobré úrovni. Hosté, vědomi si důležitosti utkání, přijeli do Řepova s několika posilami z "A" týmu. Možná i díky tomu byli více na míči, ale domácí jim nedali nic zadarmo, bojovali a drželi tak s hosty krok. Většina útočných pokusů Kosmonos končila na dobře fungující řepovské obraně. Za hosty se vyjímal především exligista Vizingr, který prokazoval ve středu hřiště velký přehled a zkušeně tvořil hostující hru. Ten ovšem zápas nedohrál, protože těsně před půli se ve vzduchu ošklivě srazil s Drahotou a se zraněním na hlavě musel hrací plochu předčasně opustit. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu a nejvýraznějším momentem bylo právě zranění Vizingra.

I v druhé půli bez Vizingra byl hostující tým tím fotbalovějším týmem a měli více ze hry. Řepovská lavička na to reagovalá střídáním, kdy se na hřiště místo Heřmánka dostal Šťastný, který se hned při prvním doteku s míčem prezentoval hezkým sólem přes celé hřiště, do zakončení ho ale kosmonoská obrana pomocí faulu nepustila. Řepovu rázem narostla křídla a právě Šťastný byl u zrodu akce ze 68. minuty, kterou nakonec zakončoval Vaněk a poslal domácí do vedení - 1:0. Hosté mohli bleskově vyrovnat, ale v domácí brance i s pomocí břevna začaroval Gereg a prozatím tak nedovolil hostům vyrovnat. To se jim ovšem už povedlo v 76. minutě, kdy přímý kop Gereg vyrazil jen před sebe a pro dobíhajícího Takače už nebyl problém uklidit míč do branky - 1:1. Řepov se mohl dostat zpět do vedení, ale centr Bonoma zakončil Kopa hlavou pouze do tyče. I tak se ale domácí dostali do vedení čtyři minuty před koncem, kdy hezky vymetl šibenici Vlkovy brány střídající Šťastný. Ovšem vedení se Řepovu dařilo držet pouhé dvě minuty. Po centru a následném závaru ve vápně se prosadil hostující kanonýr Došlý. Domácí si stěžovali na hraní rukou, sudí Lafek byl ovšem nesmlouvavý a branku uznal. Strhnout vedení mohly Kosmonosy na svou stranu ještě v nastavení, ale standartku za hraní rukou gólamana mimo vápno domácí obrana ubránila a hned potom Lafek ukončil tento souboj, ve kterém se nakonec asi spravedlivě body dělili.

Sestava: Vlk - Gregorovič,Kopal, Brodský, Šimáček- Procházka(70.Řehík),Vizingr(40.Takacz), Fanta, Siřínek- Došlý, Řehoř

Branky: 68.Vaněk,86.Šťastný - 76.Takacz,88.Došlý